Bilgisayar kasası geç kapanıyor

Onur019

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core İ5 9400f
Elsa phantom Radeon R7 240 4gb
Asus H310M-K R2.0
Apacher Phanter 8gb 2400mhz ram
Windows 11 pro 23h2
Merhaba herkese. Son 2.5 3 haftadır bilgisayarı kapattığım zaman monitör hemen kapanıyor kasa 30 40 saniye sonra kapanıyor ve kapattığım zaman kasa üstündeki açma tuşunun altındaki kırmızı ışık focus olarak yanıyor. Sürekli 30 40 saniye boyunca şu an bilgisayar güncel 164 GB boş alan var yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba herkese. Son 2.5 3 haftadır bilgisayarı kapattığım zaman monitör hemen kapanıyor kasa 30 40 saniye sonra kapanıyor ve kapattığım zaman kasa üstündeki açma tuşunun altındaki kırmızı ışık focus olarak yanıyor. Sürekli 30 40 saniye boyunca şu an bilgisayar güncel 164 GB boş alan var yardımlarınızı bekliyorum.

Arka plandaki uygulamalar fazla olabilir mi bir kontrol edin derim.

Aynı sorunla karşılaştım kardeşim. Burada çözümü var.

Müsait olduğum anda deneyeceğim hocam geri dönüş sağlicam.

Arka plandaki uygulamalar fazla olabilir mi bir kontrol edin derim.

Yok hocam zaten bilgisayarda çok fazla bir şey de yok program vs.

@Ertuğ Eroğlu hocam burda ne demek istemiş tam anlamadımda yanlış birşey yapimim yardımcı olurmusunuz?

1707847344134.png

Son düzenleme:
Müsait olduğum anda deneyeceğim hocam geri dönüş sağlicam.

Yok hocam zaten bilgisayarda çok fazla bir şey de yok program vs.

@Ertuğ Eroğlu hocam burada ne demek istemiş tam anlamadımda yanlış bir şey yapimim yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 2115540

Diyor ki; Masaüstü anahtar klasörüne sağ tıklayın ve Yeni | Dize Değeri'ni seçin ve buna WaitToKillAppTimeOut adını verin. Yeni anahtara çift tıklayın, Şekil D' de gösterildiği gibi ona 2000 değerini verin ve ardından tamamlamak için Tamam'a tıklayın

O ada sahip aynı anahtar var bir tane daha yaparsak sorun çıkarır mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (466).png
    Ekran Görüntüsü (466).png
    166,1 KB · Görüntüleme: 16
Vallahi can dostum elimden gelen bu başka bilgim yoktur. Başka daha iyi bilgisi olan arkadaşlar yazarsa ona bakacağız.

Eyvallah hocam sağ olasınız.

Hocam şimdi ben bir şey test ettim hızlı başlatma açıkken açılış süresi 15sn kapanış süreside 32sn bunu kapattığım zaman açılış süresi 33sn kapanış süresi 8sn nereden fedakarlık etsem bilemedim :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı