Bilgisayar kasası masanın neresine konulmalı?

Kyrie Irving

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
https://www.ikea.com.tr/urun-katalo...ri/59417619/lagkaptenalex-calisma-masasi.aspx masasına sahibim ve yeni taşınacağım evde masamın sol tarafı duvar ile bitişik olacak. Bende masanın soluna sistemimi kurmayı düşünüyorum. Kasamı da sol tarafa bilgisayarda iken bana bakacak şekilde koymak istiyorum. Ama bu sefer bilgisayarın arkasındaki kablolar çok göze batıyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
kablo kalabalığından kurtulacaksın. En azından klavye, mouse, kulaklık, hoparlör falan kullanıyorsan bunları kablosuza çevirmen gerek. Geri kalan kabloları bir araya toplayıp bağlayabilirsin. Ben öyle yapıyorum.

Kablo düzenleyici ufak aparatlar var, biraz uğraşınca derli toplu duruyor kablolar. Masanın altına da koyabilirsin ama çok toz dolar kasaya.

Kasa yere koyulur. Yerde düşme, devrilme gibi olaylar sorun olmaz. Prize daha yakın olur. Kasanın gürültüsü daha az duyulur. Deprem olması gibi durumlarda yerde daha sağlam durur.

Yerde olduğu zaman kablolar çok dağınık olur ve kasa arkasına ulaşımınız zorlaşır. Yerde çok fazla tozlandığı için sürekli kasa içini temizlemek zorunda kalırsınız. Odanızı temizlemek istediğiniz zaman sürekli o kasayı oyana buyana çekmek zorunda kalırsınız. Kablolar yerde kötü gözükür. Yanlışlıkla ayağınızı kasaya vurup camını kırma olasılığınız yüksektir. Kısaca altada koysanız üstede koysanız her türlü sıkıntı. Eğer RGB aydınlatmalar mevcutsa kasada bari üstte dursun Setup'unuz daha havalı durur. Kendi düşüncem bu tabi. Kişiden kişiye değişir bu düşünce.

Yerde olduğu zaman kablolar çok dağınık olur ve kasa arkasına ulaşımınız zorlaşır. Yerde çok fazla tozlandığı için sürekli kasa içini temizlemek zorunda kalırsınız. Odanızı temizlemek istediğiniz zaman sürekli o kasayı oyana buyana çekmek zorunda kalırsınız. Kablolar yerde kötü gözükür. Yanlışlıkla ayağınızı kasaya vurup camını kırma olasılığınız yüksektir. Kısaca altada koysanız üstede koysanız her türlü sıkıntı. Eğer RGB aydınlatmalar mevcutsa kasada bari üstte dursun Setup'unuz daha havalı durur. Kendi düşüncem bu tabii. Kişiden kişiye değişir bu düşünce.

Hocam böyle bir kasam olduğu için masanın altına koymak istemiyorum. Ayrıca 2 metre masam var yer sorunum da yok.

Dosya Ekleri

• 20220824_023541.jpg
    20220824_023541.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 83
  • 20220824_023505.jpg
    20220824_023505.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 76
Hocam ne önerirsiniz?

PSU'dan gelen kabloların rengi kötü. Ben High Power 600W PSU kullanıyorum. Tüm kablolar siyah. NZXT H510 kasası kullanıyorum siyah beyaz olanı ve iki tanede NZXT RGB fan kullanıyorum. Yani kasa sadece siyah beyazdan oluşuyor benim kasam. Sende istersen sadece iki renkten oluşan bir kasa toplayabilirsin. Bence PSU değişebilir ya da onların özel kabloları var.

Bu tarz ürünlerden alarak en azından o renkli PSU kablolarından kurtulabilirsin. Onun haricinde kasa el veriyorsa SSD gizlenebilir. NZXT H510 kasasında tüm kabloları gizlemek için ve SSD takmak için arkada yeri var. Senin kasanda o var mı bilmiyorum. Kasanı görmeden bir şey diyemem. Kablolar bir de yanlış delikten çıkmışlar. 24 pinlik taktığın kablolun hemen yanında bir delik var. Oradan çıkartsaydı kabloyu daha az görünürdü kablo. Kısaca kablolamayı yapmayı bilen birine yaptırman lazım ve dediğim üründen alman lazım. Onun dışında eğer kırmızı siyah yapmayacaksan kasayı RAM'ler değişebilir. Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Geri
Yukarı