Bilgisayar Kasası Nasıl Temizlenmeli?

Beoxolf

Kilopat
Herkese selam. Yeni aldığım kasayı yakın zamanda temizlemeyi düşünüyorum nasıl temizlemeliyim. Aklımda iki yöntem var. Saç kurutma makinesi veya süpürge ile temizlemek bu şekilde temizlersem bir sorun yaşar mıyım? Yada bildiğiniz daha basit ve etkili yöntemler var mı? Mesela siz nasıl temizliyorsunuz?

İçine hava çeken değil de dışa hava veren cihaz kullanmalısın. Eğer saç kurutma makinesi kullanıyorsan kartın çok ısınmamasına dikkat etmelisin, birde fazla toz bulunan yerleri ufak fırça darbeleriyle alabilirsin, cihaza nazik davranmayı unutma. Ben temizlerken el kompresörü ve orta boy boya fırçası kullanıyorum.

Herkese selam. Yeni aldığım kasayı yakın zamanda temizlemeyi düşünüyorum nasıl temizlemeliyim. Aklımda iki yöntem var. Saç kurutma makinesi veya süpürge ile temizlemek bu şekilde temizlersem bir sorun yaşar mıyım? Yada bildiğiniz daha basit ve etkili yöntemler var mı? Mesela siz nasıl temizliyorsunuz?

İzleyebilirsin :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İçine hava çeken değil de dışa hava veren cihaz kullanmalısın. Eğer saç kurutma makinesi kullanıyorsan kartın çok ısınmamasına dikkat etmelisin, birde fazla toz bulunan yerleri ufak fırça darbeleriyle alabilirsin, cihaza nazik davranmayı unutma. Ben temizlerken el kompresörü ve orta boy boya fırçası kullanıyorum.
Kompresör çalıştığım yerde var aslında oradan alıp kullanabilirim. Saç kurutma makinesi aynı işlevi görüyor ise onunla da temizleyebilirim teşekkürler.

Çok mu tozlu kasa? Benim 4 5 senedir hiç kasayı temizlemediğim var bir sorun olmamıştı.

macunları kaliteli bir macunla değiştirmen iyi olabilir saç kurutma makinesinin verdiği hava bana pek yeterli gelmemişti sabit olmayan tozları giderse de olduğu yere yapışanları çıkaramıyor ve ısınmaya asıl etki eden bir yere yapışıp kalmış olanlar. Kompresor tavsiye ederim.

macunları kaliteli bir macunla değiştirmen iyi olabilir saç kurutma makinesinin verdiği hava bana pek yeterli gelmemişti sabit olmayan tozları giderse de olduğu yere yapışanları çıkaramıyor ve ısınmaya asıl etki eden bir yere yapışıp kalmış olanlar. Kompresor tavsiye ederim.
Macun kaç ayda bir değiştirilmeli ? Kasayı alalı 2 ay oldu şuan.

Macun kaç ayda bir değiştirilmeli ? Kasayı alalı 2 ay oldu şuan.
Hocam sana bide ben bilgi vereyim. Hocam macun işlemcinin ısısına bak, HWMonitor diye bir program ile, işlemcin boşta 35-40 derece arası ise, yükte, oyun oynarken de 70-75 i geçmiyorsa bir sıkıntı yoktur ama eğer boşta 50-55 derece de çalışıyor,yükte, oyun oynarken de 80-85 i ne buluyorsa, bilgisayar kapanacak dereceye geliyorsa o zaman macunu yenileme vakti gelmiştir. Beyler yanlış biliyorsam düzeltin, ben genelde öyle yapıyorum, zaman olarak ne kadar süre de bir yenilemek lazım bilmiyorum ama şöyle bir duyum almıştım, eğer bilgisayarını temiz tutarsan, işlemcinin fanında toz bırakmazsan, hep temiz kalırsa, uzun ömürlü olur diye bir duyum almıştım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı