Bilgisayar kasası temizliği sonrası ekrana görüntü gelmiyor

GeGes

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Kasam son zamanlarda bayağı kirlendiği için kasamı temizlemeye karar verdim. Temizlerken de işlemci fanının oldukça tozlandığını gördüm. Bundan ötürü fanı söktüm. Temizledim ve geri taktım. Diğer bileşenleri çok fazla kurcalamasam da bilgisayarım normalde 30-40 saniye civarı içerisinde açılırken temizlik sonrası 2-3 dakikayı bulmuştu.

Ben de işlemciden kaynaklı bir şey olabileceğini düşünerek- - çünkü sadece işlemci ile alakalı işlem yaptım - - İşlemciyi sök çıkar yaptım. Bununla birlikte ekrana hiçbir görüntü gelmemeye başladı. Kasanın fanları dahilinde her şey çalışır durumda.

Temizlikte sadece işlemci fanı ve işlemciyi sök çıkar yaptım.
Bunun sebebini bilen var mı?

Merhaba.
Kasam son zamanlarda bayağı kirlendiği için kasamı temizlemeye karar verdim. Temizlerken de işlemci fanının oldukça tozlandığını gördüm. Bundan ötürü fanı söktüm. Temizledim ve geri taktım. Diğer bileşenleri çok fazla kurcalamasam da bilgisayarım normalde 30-40 saniye civarı içerisinde açılırken temizlik sonrası 2-3 dakikayı bulmuştu.

Ben de işlemciden kaynaklı bir şey olabileceğini düşünerek- - çünkü sadece işlemci ile alakalı işlem yaptım - - işlemciyi sök çıkar yaptım. Bununla birlikte ekrana hiçbir görüntü gelmemeye başladı. Kasanın fanları dahilinde her şey çalışır durumda.

Arkadaşın dediği gibi benim de bir bilgim yok, pinli işlemci kullanıyorsan kontrol et yamulma var mı eğer işlemcin pinsiz ise anakartı kontrol et.

İşlemci fanını tekrar söküp işlemci ve anakart soketini iyice bir kontrol eder misin.
Pinlerden bazılarını yamulttuysan sorun o olabilir.
Eski sistemimde anakartı ıslak mendil ile temizlerken mendilin soket pinlerine takılıp yamulttuğunu ve sistemin senin ki gibi açılmadığını hatırlıyorum.
Sağolsun MSI ücretsiz pinleri düzeltip geri yollamıştı B560 anakartımı.

Merhaba.

Ben de işlemciden kaynaklı bir şey olabileceğini düşünerek- - çünkü sadece işlemci ile alakalı işlem yaptım - - işlemciyi sök çıkar yaptım. Bununla birlikte ekrana hiçbir görüntü gelmemeye başladı. Kasanın fanları dahilinde her şey çalışır durumda.

Hocam HDMI kablosunu ekran kartınızın HDMI'na taktığınıza eminsiniz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı