Bilgisayar kasasinda elektirik kaçağı var

epeksak

Kilopat
Daha fazla  
Yeni topladığim bilgisayarda arka tarafa baglanti yaparken hafif elektrik çarpması oluyor toprakli ve akim korumali piriz kullanmama rağmen hala ayni sorun var. Bilgisayar parcalarina zarar verirmi, ne yapmam lazim

Sizin dışınızda başka çarpılan var mı?
Sizde statik elektrik olabilir!

Fişi pirizden çıkarıp ters takıp dener misiniz?

Vatan Bilgisayara goturmeliyim sanirim :)

Tek ben kullanıyorum genelde ciplak ayak olduğumda çarpıyor fişi denedim sorun düzelmedi

İnsanda statik elektrik olduğunda böyle durumlar söz konusudur.
Size tavsiyem; Nemli Toprakla temasta bulunmanız.

Tabi kasada da kaçak söz konusu olabilir...

Duvardaki pirizin toprak bağlantısı varmı kontrol edin . Kolay yöntemi pirizi sökün ve genelde topraklama olan sarı kablo varmı eğer varsa pirize bağlımı ona bakın, eğer bağlı değilse kaçak olması normal.

Selam arkadaşlar
Aynı sorun bende de vardı sorunu şu şekilde çözdüm. Bir kavanozun içine ağzına kadar toprak doldurdum, kasanın sağ tarafındaki kapağın arkasındaki vidanın birisini gevşetip ucuna yarım metre uzunluğunda bakır elektrik kablosu bağlayıp kablonun diğer ucunu kavanozun içine yerleştirdim, yani kasaya manuel olarak topraklama yaptım artık elektrik çarpmıyor :neo:
Bende işe yaradı isterseniz deneyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı