Bilgisayar Kasasındaki Sökülmesi Zor Gizli Vidalar Nasıl Sökülür?

ProtectYourself

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Resimdeki gibi yıldız tornavidanın giremediği bu alandaki vida nasıl sökülebilir? Vidayı sökebilecek bir malzeme var mıdır? Vidanın üst kısmından demir plaka geçtiği için vidanın üzerinden tornavida ile giriş yapmak mümkün değil. Demir plaka kasanın ana iskeletiyle bir bütün olduğu için sökülemiyor. Arka kısımdaki beyaz alanda kapalı.
IMG_0068.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe yazım kuralına uymama gerekçesiyle 1 günlük cevap yazamama cezası uygulandığından cevap yazamadım. Corsair 780T kasamın I/O panelinde arıza var onun yedek parçası geldi birebir değişim yapmam gerekiyor.

Onun için kasanın ön panelini söküp I/O panelinin vidalarına ulaşarak yerinden çıkarmam ve yenisiyle değiştirmem lazım. Kasanın ön panelini tutan altta iki adet vida var ve bu vidalar ekteki gibi bir alanda mevcut onları sökemedim.

Diğer tüm vidaları söktüm ama kasanın ana iskeletinin demiri üzerinden geçmekte olduğu için altta duran vidalara torna vida ile üstten direk giriş yapamıyorum. Bu vidaları nasıl sökebilirim.

Corsair 780T on panel.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8:50'den sonra izle.

@Murat5038 benim sökmek istediğim alan ön fanlar değil, kasanın ön panelini komple sökmek, ön panelini söktükten sonra üst kısımda bulunan açma-kapama, restart düğmesinin bulunduğu I/O paneli değiştirmek. Ekte paylaştığım resimlerde yurt dışı uygulamarında ön paneli söken olmuş ama ben alt köşede bulunan iki vidayı sökemediğimden ön paneli çıkaramadım.

Dosya Ekleri

• On panel.jpg
    On panel.jpg
    270,7 KB · Görüntüleme: 326
  • I:O Panel.JPG
    I:O Panel.JPG
    219,9 KB · Görüntüleme: 320
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı