Bilgisayar kasasından bip sesi geliyor

asr178

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı açarken 3 veya 4 bip sesi geldi, ilk tarama yaparken PC kendini yeniden başlattığında geldi. Bu ses her zaman olmuyor sadece 3 kere oldu şimdiye kadar. İnternetten baktım, ekran kartı arızası diyor ama anakartta arıza LED'i yanmıyor ve sorunsuz kullanabiliyorum. Bilgisayar da açılıyor ve ekran geliyor. PC'yi aldığım yere götürdüğümde sıkıntı olmadığını söyledi ama gene de kafama takıldı. Yanlış Windows kurulumundan dolayı bu sesi verebilir mi veya arıza dışındada bu ses gelir mi?

Alakart açılışta zaten bip diye ses çıkarır benim masaüstü bilgisayarımda her sefer oluyordu sorun yok

Hocam tam emin değilim ama yüksek ihtimal ses buzzerdan geliyor olması lazım ve o seslerin bir anlamı var. Bunlardan hangisi oluyor?
  • birden fazla kısa bip sesi = anakart arızası.
  • sürekli bip = güç kaynağı arızası.
  • 1 uzun bip = bellek tazelemesinde hata.
  • 1 uzun 1 kısa bip = anakart veya BIOS arızası.
  • 1 uzun 2 kısa bip = ekran kartı arızası (dıp Switch)
  • 1 uzun 3 kısa bip = ekran kartı arızası.
  • 2 uzun 1 kısa bip = ekran kartı arızası (ramdac)
  • 2 kısa bip = bellek eşlik (parity) hatası.
  • 3 kısa bip = belleğın ilk bölümünde (64K) hata.
  • 4 kısa bip = timer hatası.
  • 5 kısa bip = işlemci hatası.
  • 6 kısa bip = klavye(işlemcisi) hatası.
  • 7 kısa bip = işlemci hatası.
  • 8 kısa bip = ekran kartı belleği(okuma/yazma) hatası.
  • 9 kısa bip = BIOS ROM hatası.
  • 10 kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası.
  • 11 kısa bip = tampon bellek hatası.

Bilgisayarımı açarken 3 veya 4 bip sesi geldi, ilk tarama yaparken PC kendini yeniden başlattığında geldi. Bu ses her zaman olmuyor sadece 3 kere oldu şimdiye kadar. İnternetten baktım, ekran kartı arızası diyor ama anakartta arıza LED'i yanmıyor ve sorunsuz kullanabiliyorum. Bilgisayar da açılıyor ve ekran geliyor. PC'yi aldığım yere götürdüğümde sıkıntı olmadığını söyledi ama gene de kafama takıldı. Yanlış Windows kurulumundan dolayı bu sesi verebilir mi veya arıza dışındada bu ses gelir mi?

Bilgisayarda şu anlık hata yok aldığım yerde hata olmadığını söyledi Windows'u yanlış yüklemeden dolayı sistem düzgün çalışmıyorsa olabilir dedi ve bu 3 bip sesi her açılışda olmuyor sadece 3 kere oldu bidaha olmadı bu ses sıkıntısı olmadan önce PC sıfırlayıp Windows 11 kurdum bu sesin yanlış kurulumla ilgisi olabilir mi?

Geri
Yukarı