Bilgisayar kasasından ses geliyor

theumtkyd

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2 GB
SSD veya HDD modeli
HDD var
Ekran kartı
9500 GT
İşlemci
E7500
Arkadaşlar eve bir geldim. Baktım işte kasa kapalı olmasına rağmen ekleyeceğim ses geliyor kasadan. Tabii bu kadar şiddetli duyulmuyor sessiz olursanız duyuluyor. Kasanın alt taraflarında geliyor sanki ses. Güç kaynağından olabileceğini düşündüm. İşte fişini çektim ses durdu sonra kayda almak ve geliyor mu gelmiyor mu diye bakmak için tekrar fişe taktığımda ses gelmeye devam etti. Nedeni nedir? Sistemi açmaya korkuyorum şu an PSU patlar diye. Bir de sistem 13 yıllık falan.
Not: Ses kaydını nasıl ekleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 hocam.

Kapattım şimdi 10-15 saniye sonra ses gelmeye devam etti. Kasaya vurma olayını deneyeceğim şimdi.

Video çektim şimdi hocam YouTube'a yükleniyor linkini atacağım sesi fulleyin.

@Xeon Haswell @N0rvecli
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Helikopter sesine benzer bir ses geliyor sanırım PSU fanı dönüyor bilmiyorum. Ama onun dışında bir vızıldama sesi de var.

Garip ses elını arkasına koyar mısın hava akışı varsa ses senı rahatsız etmıyorsa sorun yok.
Rahatsız etmiyor hocam zaten sistemi açınca gidiyor ya da fan sesleri bastırıyor. Şöyle rahatsız eder 2-3 saat sonra yatacağım ve yatağım kasanın yanında. Fişi çeker uyurum sorun değil ama neden geliyor ses anlayamıyorum.

Helikopter sesine benzer bir ses geliyor sanırım PSU fanı dönüyor bilmiyorum. Ama onun dışında bir vızıldama sesi de var.

Rahatsız etmiyor hocam zaten sistemi açınca gidiyor ya da fan sesleri bastırıyor. Şöyle rahatsız eder 2-3 saat sonra yatacağım ve yatağım kasanın yanında. Fişi çeker uyurum sorun değil ama neden geliyor ses anlayamıyorum.

Fan ve SATA kablosu bırbırıne degıyor olabılır veya fandan kaynaklıda olabılır sadece.

Fan ve SATA kablosu bırbırıne degıyor olabılır veya fandan kaynaklıda olabılır sadece.
Hocam sanırım hava gelmiyor arkadan tekrar bakacağım.

Hocam hava gelmiyor. Kasanın üstüne vurdum şimdi biraz vururken ses gidiyor vurmayı bıraktığım an geri başlıyor. Şimdi biraz daha vuracağım.

Hocam hava gelmiyor. Kasanın üstüne vurdum şimdi biraz vururken ses gidiyor vurmayı bıraktığım an geri başlıyor. Şimdi biraz daha vuracağım.
Hocam şimdi baya azaldı ses. Ama hala duyabiliyorum.

Hocam şimdi baya azaldı ses. Ama hala duyabiliyorum.
Sistemi aç kapa yaptıktan sonra yine başladı ses off.

Son düzenleme:

Hocam şimdi bayağı azaldı ses. Ama hala duyabiliyorum.

Sistemi aç kapa yaptıktan sonra yine başladı ses off.

Bilen bir arkadaşına goster elle mudahale yapması gerek muhtemelen.

Vallahi arkadaşlarım arasında bilgisayarlardan en iyi anlayan benim. Sadece kablolamadan ve işte parçaları kasaya takmaktan pek anlamıyorum diyeyim hiç yapmadığım için.

Hocam şimdi tekrar denedim fişin ucu prizin deliklerine değer değmez ses başlıyor ve sistem açılınca gidiyor. Fotoğrafını eklediğim kablonun o kısmı kopuk acaba ondan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG20221024151247.jpg
    IMG20221024151247.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı