Bilgisayar kasasını açabilir miyim?

nekhtr40

Hectopat
Hazır aldığım bilgisayarım 1 senelik ve içi tozla doldu artık açıp temizlemek istiyorum fakat kasada böyle bir sticker olduğu için açmaya korkuyorum. Arkadaşlarıma söylediğimde bir şey olmaz aç diyorlar fakat yanlış bir şey yapıp başımı belaya sokmak istemiyorum bu stickerın ne dediğini anlayan varsa söyleyebilir mi?

AAA.jpg

Kapağı açıp hiçbir şeye dokunmadan sadece hava üfleme makinesiyle tozları üflersen sorun olmaz. Kimse açtığını bile bilmez.

Kasanın içini açmak için bu stickerı sökmeniz lazım büyük ihtimalle. Bunu söktüğünüz zaman normalde 2 sene olan garantisi devre dışı kalacak. Siz temizlerken ya da rastgele bir problem oluştuğunda stickerın yırtılmış olduğunu gördüklerinde garantiden saymayacaklar. Yani sistemi hazır aldığınız yer size garanti sunmaz ama parça garantisi devam ettiği için sorun çıkarsa parça üreticilerinden garanti alabilirsiniz. Bence çok saçma bir ifade. Kısaca bir sorun olmaz aç temizle.

Kasanın içini açmak için bu stickerı sökmeniz lazım büyük ihtimalle. Bunu söktüğünüz zaman normalde 2 sene olan garantisi devre dışı kalacak. Siz temizlerken ya da rastgele bir problem oluştuğunda stickerın yırtılmış olduğunu gördüklerinde garantiden saymayacaklar. Yani sistemi hazır aldığınız yer size garanti sunmaz ama parça garantisi devam ettiği için sorun çıkarsa parça üreticilerinden garanti alabilirsiniz. Bence çok saçma bir ifade. Kısaca bir sorun olmaz aç temizle.

Peki parça değiştirebilir miyim? RAM eklemek istiyorumda.

Parça garantisi devam eder. Zaten kasayı açtığınız zaman sistemi aldığınız yerin garantisi devre dışı kalacak. O yüzden açıp temizleyin ve de parça değişimini dikkatlice halledin sorun olmaz. Parçaların garantisi devam edecektir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı