Çözüldü Bilgisayar kasasını dikey koyduğumda ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

W0lw2

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar bilgisayar kasasını dikey olarak koyduğumda işlemcinin ısısı artıyor ama yatay olarak koyduğumda bir anda 25 derece falan düşüyor bunun nedeni ne olabilir?
Not: İşlemci fanının bacakları kırıldı bende ip yardımıyla anakarta sabitledim.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selamlar bilgisayar kasasını dikey olarak koyduğumda işlemcinin ısısı artıyor ama yatay olarak koyduğumda bir anda 25 derece falan düşüyor bunun nedeni ne olabilir?
Not: İşlemci fanının bacakları kırıldı bende IP yardımıyla anakarta sabitledim.

Şimdiden teşekkürler...

Sıcaklık doğası gereği yukarı çıkan bir yapıda. Kasayı dik koyduğunda üstü eğer mesh değilse kapalı oluyor ama yatay koyduğunda yan tarafta delikler varsa daha iyi soğuyor.
İkinci cevap olarak, kasanın üstü yan tararafına nazaran alanı daha küçük. Sıcaklık ne kadar fazla alana yayılırsa o kadar daha serin olur. Yani kasanı yan çevirdiğinde üstte kalan (yani kasanın yan tarafı) alan daha büyük olduğu için daha serin çalışıyor.
Anlatabildiysem çözüm olarak işaretlersen sevinirim.
Yatay koyduğunuzda bacakları kırılan soğutucu daha iyi temas ediyor olabilir, ne de olsa ip ile bağlamak kesin çözüm olsa firmalar ona göre tasarlardı.

Şimdiden teşekkürler.

İşlemci fanı işlemciye iyi değmediği için olabilir. Yatayken yer çekimiyle daha fazla baskı oluyor olabilir.

Şimdiden teşekkürler...

Sıcaklık doğası gereği yukarı çıkan bir yapıda. Kasayı dik koyduğunda üstü eğer mesh değilse kapalı oluyor ama yatay koyduğunda yan tarafta delikler varsa daha iyi soğuyor.
İkinci cevap olarak, kasanın üstü yan tararafına nazaran alanı daha küçük. Sıcaklık ne kadar fazla alana yayılırsa o kadar daha serin olur. Yani kasanı yan çevirdiğinde üstte kalan (yani kasanın yan tarafı) alan daha büyük olduğu için daha serin çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır kasayı dikey olarak ters çevirdim düzeldi teşekkürler yorumlarınız için.
Hocam nasıl çözüm olarak işaretliyoruz yeni kayıt oldum da siteye tam olarak bilmiyorum.

Tamamdır kasayı dikey olarak ters çevirdim düzeldi teşekkürler yorumlarınız için.

Hocam nasıl çözüm olarak işaretliyoruz yeni kayıt oldum da siteye tam olarak bilmiyorum.
Alttakı rapor butonundan oluyor olmasına neyse boşverin zaten benim içinde önemli değil öylesine söylemiştim 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı