Bilgisayar kasasının arkası açık mı kapalı mı kalmalı?

Vallahi ben 4 senedir braketsiz kullanıyorum ne toz ne böcek sıkıntı çıkardı.
Arka tarafı açık olduğu için söyledim. Dizinde öyle mi? Valla sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Kasanızda fan olduğu için tozlanma zaten olacaktır. Böcek meselesi de kasayı koyduğunuz yer ve kasanın temizliğine dikkat ederseniz sorun olmaz. Kasanın ön tarafı da delikli. Böcek girse her yerden girer.
Arka tarafı açık olduğu için söyledim. Dizinde öyle mi? Valla sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Arka tarafı açık olduğu için söyledim. Dizinde öyle mi? Vallahi sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Arka tarafı açık olduğu için söyledim. Dizinde öyle mi? Vallahi sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Hiçbir sorun sıkıntı olmaz bence kanka ben de bilgisayarımı ilk aldığımda çok kafama takıyordum basit şeyleri şimdi ise 2 gün önce üstüne çaydanlık döküldü hala çalışıyor. 😄

Yok hocam çok kafayı takmayın. Kasanızı düzenli olarak temizleyin yeter.

Hiçbir sorun sıkıntı olmaz bence kanka ben de bilgisayarımı ilk aldığımda çok kafama takıyordum basit şeyleri şimdi ise 2 gün önce üstüne çaydanlık döküldü hala çalışıyor. 😄
😳 Aman hocam. İçine girmesin. Yoksa sıkıntı olabilirdi.

Yok hocam çok kafayı takmayın. Kasanızı düzenli olarak temizleyin yeter.

😳 Aman hocam. İçine girmesin. Yoksa sıkıntı olabilirdi.

Yok ya hatta bizim bir arkadaş var çok pasaklı bir insan kendisi geçen kasasını birlikle temizleyelim dedik içinden papatya ile hamam böceği çıktı. 😆

O umursamazlik ne hocam ya. Bu arada yerdemi kullaniyorsunuz masada mi? Ben yerde kullanmak istiyorum malum şu an masam yok kotu kisa bir masa kullanacağım mecbur kasa altta olacak ama oda hava aliyor kasayi koycagim yerde balkon kapisina cok yakin ve temizliyorumda sence cok tozlanma olur mu? Yoksa masanin ustune koymamla ayni orandami toz alir.

O umursamazlik ne hocam ya. Bu arada yerdemi kullaniyorsunuz masada mi? Ben yerde kullanmak istiyorum malum şu an masam yok kotu kisa bir masa kullanacağım mecbur kasa altta olacak ama oda hava aliyor kasayi koycagim yerde balkon kapisina cok yakin ve temizliyorumda sence cok tozlanma olur mu? Yoksa masanin ustune koymamla ayni orandami toz alir.
Koymadan önce koyacagin yeri temizle. Tozlanma çok olmaz

İstediği kadar toz alsın bir temizlik rutini oluşturursan hiçbir sorun yaşamazsın benim pederin Windows XP kasası var 24 yıldır temizlemiyor hala sapasağlam. 😄

Balkona yakın olacağınız için daha az tozlanma bile olabilir. Tabi evinizin konumuna bağlı olarak. Ama tozlanma çoğunlukla kasanızda bulunan fan ve mesh yapınız ile alakalıdır. Her kasa tozlanır. Tabi yerde olması daha çok tozlanma demek. Ama temizlediğiniz sürece sıkıntı etmeyin.

İstediği kadar toz alsın bir temizlik rutini oluşturursan hiçbir sorun yaşamazsın benim pederin Windows XP kasası var 24 yıldır temizlemiyor hala sapasağlam. 😄
Öyle kasalar var ya babamın şirkette de var. Hiç içini açmıyorlar. İçerde hayat başlamış haberleri yok.

Balkona yakın olacağınız için daha az tozlanma bile olabilir. Tabii evinizin konumuna bağlı olarak. Ama tozlanma çoğunlukla kasanızda bulunan fan ve mesh yapınız ile alakalıdır. Her kasa tozlanır. Tabii yerde olması daha çok tozlanma demek. Ama temizlediğiniz sürece sıkıntı etmeyin.

Öyle kasalar var ya babamın şirkette de var. Hiç içini açmıyorlar. İçerde hayat başlamış haberleri yok.

Evet hatta temizlemeye kalkarsan sistem bozulabiliyor öyle bir şey.

Geri
Yukarı