Bilgisayar kasasının içine figür koymak zararlı mı?

Cama yakın dursa iyi olur, ekran kartına giden havayı kesebilir.
[/QUOTE]

Bilgisayar çalışır vaziyette kasa darbe alırsa figür fana değer ve ciddi donanım hasarına sebebiyet verebilir. Zaten boyut önemli değil önemli olan sabitlemek ama sabitlemek için de yapıştırıcı veya bant kullanırsanız bu sefer sıcaktan bir süre sonra atacak belki yukarıda söylediğimden daha büyük sıkıntılar doğuracak.

Çift taraflı bant kullanırsan sorun çıkar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20230827_113501.jpg
    IMG_20230827_113501.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 340
Figürler içerde savrulup filan bir yere zarar vermemesi için altlarına çift taraflı bant vs. kullan. Kuvvetli yapıştırıcı kullanma, kasa içinde temizlik veya parça değişimi/bakımı gerekebilir.

Cama yakın dursa iyi olur, ekran kartına giden havayı kesebilir.
Arkadaşım kücücük ekran kartı var nasıl havayı kesicek

Sıkıntı olmaz çift taraflı bant kullanın gitsin kasaniz onu bozacak kadar isiniyorsa daha büyük sorunlarıniz var. Çift taraflı bant ta zaten ekstra önlem kasanın altının tozunu alırken falan kaldırıyorsanız düşmesin her seferinde camı açmayın diye. Yoksa o hiç kendiliğinden düşüp zarar verecek bir figüre benzemiyor. Ama çift taraflı bandı altinda hiç bosluk kalmacak şekilde kullanın hem bir taraf yamuk olursa çıkabilir hem delikli olduğu icin iyi tutunsun yok ben çok güvenli olsun istiyorum diyorsan zaten kasan da figür de siyah elektrik bandıyla yapıştır camın koyuysa belli olmaz. Ama bu cok abartı ben ufak model araba koymuştum hiç birşey yapmadım sorun çıkmadı fanların arkası zaten yarı kapalı figür girmez onun içine. Hava akışını da engellemez baktın çok ısındı çıkarırsın. Bu kadar kafaya takacak bir konu değil. Kusura bakma uzun yazdım ama her kafadan bi ses çıkıyor minnacık figürden birşey olmaz.

Sıkıntı olmaz çift taraflı bant kullanın gitsin kasaniz onu bozacak kadar isiniyorsa daha büyük sorunlarıniz var. Çift taraflı bant ta zaten ekstra önlem kasanın altının tozunu alırken falan kaldırıyorsanız düşmesin her seferinde camı açmayın diye. Yoksa o hiç kendiliğinden düşüp zarar verecek bir figüre benzemiyor. Ama çift taraflı bandı altinda hiç bosluk kalmacak şekilde kullanın hem bir taraf yamuk olursa çıkabilir hem delikli olduğu icin iyi tutunsun yok ben çok güvenli olsun istiyorum diyorsan zaten kasan da figür de siyah elektrik bandıyla yapıştır camın koyuysa belli olmaz. Ama bu cok abartı ben ufak model araba koymuştum hiç birşey yapmadım sorun çıkmadı fanların arkası zaten yarı kapalı figür girmez onun içine. Hava akışını da engellemez baktın çok ısındı çıkarırsın. Bu kadar kafaya takacak bir konu değil. Kusura bakma uzun yazdım ama her kafadan bi ses çıkıyor minnacık figürden birşey olmaz.
Çift taraflı bantların içi dolgulu olanı var, onu alırsan delikler ve ufak eğimli kıvrımlarda tutunmada sorun olmaz. Bende dolgulusu mevcut. Hafif kanvas tabloyu duvara onunla yapıştırdım. Tabloyu asmayı düşündüğüm yer kolon olduğundan matkapla delip dübel ve vidalama yapmak istemedim açıkcası.

Yanlış hatırlamıyorsam BİM'de SGS marka tadirat ürünleri var, standı da okuyor bu ürünlerin. Oradan da bakabilirsin, hırdavatçıdan da bakabilirsin. Kırtasiyelerde içi dolguludan ziyade incesi oluyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı