Bilgisayar kendi kendine 3’e basıyor

raskolnikov35

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3050 EAGLE GDDR6 8GB 128 Bit
Anakart
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI
İşlemci
12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100F 3.30 GHz
Merhaba arkadaşlar. 23 Mart tarihinde İtopya.com’dan bir masaüstü bilgisayar satın almıştım. Bilgisayarda ara ara donmalar yaşıyordum fakat son birkaç gündür bilgisayar kendine kendine 3’e basmaya başladı. Bilgisayar hiçbir yük altında değilken kendi kendine 3’e basıyor. İlk önce klavyeden olabileceğini düşündüm fakat klavyeyi USB’den çıkarmama rağmen 3’e basmaya devam ediyor. Güncellemeleri tam ve Windows Defender üzerinden tarama yaptığımda da herhangi bir virüs bulmuyor. Yıllardan beri bilgisayar kullanıyorum fakat ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Ne yerli ne de yabancı forumlarda benzer sorunla ilgili başlık ya da makale bulamadım. Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunu da anlayamıyorum. Başına daha önceden böyle bir şey gelmiş ya da bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Son olarak durumla ilgili video kaydını, güncelleştirmede ve virüs tarama sonucuna görsel olarak paylaşacağım. Bilgisayar 3’e bastığı esnada ekran kaydı alamadığım için video kaydı ve fotoğraflar iPad 8 ile çekilmiştir. Kalitesizliği yüzünden kusuruma bakmayın.

1-) Bilgisayarın 3'e basma anı

2-) Virüs Taraması

918c5411df8163e3a28bd5812451ebf1.jpeg

3-) Güncelleme Denetlemesi

120958920dc20871036009845c8bf322.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden klavye sürücüsünü kaldırın. Yeniden başlatıp tekrar deneyin. Malwarebytes ile de tarama yapın. Defender yetersiz kalabiliyor. Keylogger vs için. Ayrıca mouse da herhangi bir makro falan var mı kontrol edin. Farklı bir mouse takarak da deneyin.

Aygıt yöneticisinden klavye sürücüsünü kaldırın. Yeniden başlatıp tekrar deneyin. Malwarebytes ile de tarama yapın. Defender yetersiz kalabiliyor. Keylogger vs için. Ayrıca mouse da herhangi bir makro falan var mı kontrol edin. Farklı bir mouse takarak da deneyin.

Macro özellikli mouse kullanmıyorum. Söylediğiniz gibi aygıt yöneticesinden klavye sürücüsünü kaldırdım, tekrar tanıttım. Malwarebytes yükleyip tarama yaptım fakat herhangi bir şey bulmadı.

Ekran görüntüsü 2023-06-13 205918.png

Yeni konular

Geri
Yukarı