Bilgisayar Kendi Kendine Açılma Sorunu

Kimliksiz Kişi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Okuyom ben ya!
Bilgisayarı kapattıktan belli dakika sonra Windows 10 kendi kendine açılıyor. Gece yatarken bilgisayarı kapatıyorum ve yatağa yattıktan 5-10 dk sonra kendisi yeniden açılmaya başlıyor. Masasüstü PC ve SSD kullanıyorum. Bunu durumu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Denetim masasında güç seçenekleri bölümüne gelin ve sağ taraftaki seçeneklerden "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin"e tıklayın. Kapatma ayarları bölümündeki "Hızlı başlatmayı aç (önerilen)" seçeneğini kapatın.
Bilgisayar biraz daha yavaş açılabilir.

Windows 8.1'de hızlı başlatma tikini kaldırarak çözmüştüm ama Windows 10'da hızlı başlatma seçeneği yok bende :) Bios ayarlarından wake up la ilgili bazı durumları disable yaparak sorunu çözdüm sanırım, dün gece kendisini başlatmadı.
Ekran Alıntısı.PNG

Bilgisayarında LAN kablosu kullanıyorsan, yönetici seçeneklerinde ağ bağdaştırıcılarından kullandığın adaptörü seç. Özelliklerinde güç seçeneklerinde bu cihazın bilgisayarı uyandırmasına izin ver gibi bir seçenek olması lazım. Onu kapat. Ayni şeyi wireless kullanıyorsan da bir dene.

Sonucu yazarsan mutlu olurum.

Kolay gelsin

Dosya Ekleri

• güc.JPG
    güc.JPG
    117,5 KB · Görüntüleme: 997
Bilgisayarında LAN kablosu kullanıyorsan, yönetici seçeneklerinde ağ bağdaştırıcılarından kullandığın adaptörü seç. Özelliklerinde güç seçeneklerinde bu cihazın bilgisayarı uyandırmasına izin ver gibi bir seçenek olması lazım. Onu kapat. Ayni şeyi wireless kullanıyorsan da bir dene.

Sonucu yazarsan mutlu olurum.

Kolay gelsin

Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcının özelliklerine gelerek, gelişmiş sekmesinden "shutdown wake up" seçeneğini -disable- yaptım. Zaten önceki mesajımda da belirttiğim gibi biostan yaptığım disable ayarı sonucu sorun çözülmüştü sanırım.

Arkadaşlar konuyu tekrar gündeme getireyim. Masaüstü bilgisayarımız kendi kendine açılıyor. Söylenenlerin hepsini yaptım ancak bilgisayar hala kendi kendine açılıyor. Windows 10 güncelleme yaptık. Bir de microsoft designer mouse bağladık bluetoothla. Acaba bunların bir etkisi var mı?
Acil yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar konuyu tekrar gündeme getireyim. Masaüstü bilgisayarımız kendi kendine açılıyor. Söylenenlerin hepsini yaptım ancak bilgisayar hala kendi kendine açılıyor. Windows 10 güncelleme yaptık. Bir de microsoft designer mouse bağladık bluetoothla. Acaba bunların bir etkisi var mı?
Acil yardımcı olursanız sevinirim.
BIOS seçeneklerinde WAKE ON LAN ya da Zamanlama ya da klavye tuşları açık kalmış olabilir. Onları kapatmayı deneyin.
Bir de benim mesajımda bahsettiğim, ağ bağdaştırıcılarının kablolu ya da wireless güç yönetiminde bilgisayarı uyandırmasına izin ver gibi seçenekleri kapatın.

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'den uyku sekmesinde uyandırma zamanlayıcılarına izin ver ayarını devre dışı yapmak işe yarayabilir.

BIOS seçeneklerinde WAKE ON LAN ya da Zamanlama ya da klavye tuşları açık kalmış olabilir. Onları kapatmayı deneyin.
Bir de benim mesajımda bahsettiğim, ağ bağdaştırıcılarının kablolu ya da wireless güç yönetiminde bilgisayarı uyandırmasına izin ver gibi seçenekleri kapatın.

Bilgisayar ofiste olduğu için pazartesi söylediklerinizi deneyeceğim.

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'den uyku sekmesinde uyandırma zamanlayıcılarına izin ver ayarını devre dışı yapmak işe yarayabilir.

Sizin söylediğinizi zaten denemiştim üstad. Ancak herhangi bir sonuç alamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı