Bilgisayar kendi kendine işlemler yapıyor

comingendus

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı kullanırken birden bire kontrolü kaybedip kendi kendine hamleler yapmaya başlıyor, dosyaları açıp kapatıp sekmeleri değiştiriyor, anlamsız ve aşırı hızlı hareketler yapılıyor. Sanki uzaktan erişilmiş gibi ama insan hamleleri olacak kadar hızlı değil ve mantıklı şeyler değil. Bilgisayarı kapatıp açtığımda herhangi bir değişiklik gözlemiyorum, ama bu durum ilk olduğunda format atmıştım 1-2 hafta geçti yine aynı durumu yaşıyorum nedeni ne olabilir?

Belki Torrent kullanmışsındır, Torrent bilgisayarına BTC Mining yapar, senin bilgisayarda bunu görüp bir şaşırmış olabilir. Yada belki de MEMZ gibi bir virüs indirdin farkında olmadan.
Memz olsa bilgisayarı yeniden başlattığında böyle bir ekran gelir.
MEMZMBR.jpg

Bilgisayarı kullanırken birdenbire kontrolü kaybedip kendi kendine hamleler yapmaya başlıyor, dosyaları açıp kapatıp sekmeleri değiştiriyor, anlamsız ve aşırı hızlı hareketler yapılıyor. Sanki uzaktan erişilmiş gibi ama insan hamleleri olacak kadar hızlı değil ve mantıklı şeyler değil. Bilgisayarı kapatıp açtığımda herhangi bir değişiklik gözlemiyorum, ama bu durum ilk olduğunda format atmıştım 1-2 hafta geçti yine aynı durumu yaşıyorum nedeni ne olabilir?

Aynı sorunu yaşıyorum. Bir çözüm bulabildin mi ne olduğunu bulabildin mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı