Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Tolga Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Daha fazla  
Meslek
İçerik Moderatörü - Freelance Çevirmen
Merhaba arkadaşlar. Sorunum şu ki aylardır sapasağlam çalışan bilgisayarım ilk kez dün kendi kendine kapandı ve henüz ışıkları bile kapanmadan yeniden açılmaya başladı. Bugün video izlerken de aynısı oldu. Oyun oynarken olmuyor diyemem çünkü ne zaman olacağı beli olmuyor. Acaba sorun nedir ?

Benim laptopumda da oluyordu. Isınmadan kaynaklanan bir sorun. Fanı temizlettim ve geçti.

Isınmadan kaynaklanması imkansız çünkü sistem yeni ve masaüstü. Ayrıca kasada 3 adet 12 cm fan ve harici olarak işlemci soğutucusu var. Ve oyundayken olmadı bu olay. İnternette gezinirken oldu.

Dostum elektrik kaynaklı olabilir. Voltaj dengesizliğinden falan. Kış günlerinde bende de çok oluyor. Makina kapanıyor tekrar başlıyor...

Bulunduğum yerde elektrik hep sorunlu hep sorunlu. Her sene makinede en az bir parça değiştiriyorum. Voltajı dengeleyebilen bir ups işini görecektir. Makinen ne kadar elektriğe ihtiyaç duyuyorsa ona göre bir şeyler bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı