Bilgisayar Kendi Kendine Kilitleniyor

Ahmetkrc99

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım kendine kendine donuyor bir anda hiçbir sebep olmada ve kasanın yeniden başlatma tuşuna veya arkadan kapatıp açmadığım sürece düzelmiyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerle ilgili bir sorun, HDD veya SSD, aşırı ısınma veya yetersiz güçten kaynaklı olabilir. Sisteminizi daha detaylı yazarsanız yardımcı olabiliriz.
İ7-4790 32GB RAM 1660 SUPER OC psu Powerboost 500W 80+
Sisteminiz nedir? HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz? Günlük işlemlerde mi yoksa oyunlarda mı yaşanıyor?
ssd sistem 1tb 1tb de harddisk var

Bilgisayarınız gayet sağlam bir sistem üzerine kurulmuş. Ayarlar>Merkezi yönetim>Olay günlüklerine bakabilir misiniz? Son zamanlarda olan sistem kapanmaları, mavi ekran gibi sorunlar orada gözükecektir.

Bilgisayarınız gayet sağlam bir sistem üzerine kurulmuş. Ayarlar>Merkezi yönetim>Olay günlüklerine bakabilir misiniz? Son zamanlarda olan sistem kapanmaları, mavi ekran gibi sorunlar orada gözükecektir.
Ayarlarda bulamadım win10 kullanıyorum
1607786041212.png

Sanırım bu bakarmısın bi

41 numaralı kapanma, 1 gün içinde 2 kere meydana gelmiş. Bu sorun genellikle PSU'dan kaynaklanıyor. Deneyebilirseniz başka bir PSU ile 1 gün boyunca deneyimlerin ve sonucu yazabilirsiniz. Kernel Power sorunu yaşayanların çoğu PSU dan kaynaklandığını yazıyor.

Geri
Yukarı