Bilgisayar kendi kendine kurulum yapıyor

kruvasan

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar direkt konuya giriyorum. 2 3 gündür bir iş için şehirdışındaydım bir saat kadar önce eve dönüp bilgisayarı açtım ve Power düğmesine bastığım gibi Windows'un en başındaki kurulum ekranı çıktı. Bende herhalde yanlışlıkla PC'yi restartlamaya basmışımdır diye kapatıp yeniden açtım ve artık öyle bir şey gelmedi. Fakat bu sefer de normalde ben şehir dışında gitmeden önce yüklemediğim en azından yüklediysemde hatırlamadığım(ana ekranda olmayan) Microsoft Edge ana ekrana taşınmış ya da birisi yüklemiş. Şimdi Edge'in arama geçmişine baktım büyük harflerle birkaç kere 2 gün arayla "np" yazılmış benim yazmadığım halde. Yakın zamanda Kaspersky'ın bir yıllık ücretli korumasına geçmiştim tatile hemen gitmeden önce. Sorunun nedenini bilmiyorum. Bildirimlere baktım 8 dakika önce "Microsoft Edge Ink." masaüstü klasörüne eklendi yazıyor OneDrive'da. Az önce de bildirim geldi andoid telefonunuzu bağlayın diye Windows'tan. Nedenlerini bilmiyorum aramaları da ben yapmadım eğer bir çözümü ya da nedenini biliyorsanız söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.
Bu arada eve sadece kedim ve kedime mama vermek için gelen komşu geldi ama zaten komşuda şifreyi falan bilmiyor yani ev halkından birisi yapmış olamaz.

Windows güncelleme yapmış anladığım kadarıyla, OneDrive ve Edge geldiyse ekrana başka açıklaması yok. O gördüğünüz kurulum ekranı da sürüm yükseltme ekranıydı.

Geri
Yukarı