Çözüldü Bilgisayar kendi kendine uygulama yüklemeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lucky7

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Dün softonicten tarayıcı indirmiştim ama sonra birden Opera indi sildim bugünde Avast kısayolu oluştu inik miydi bilmiyorum ne olmuş olabilir indirdikten sonra dosyalarını sildim. Ne olmuş olabilir(Brave kullanıyorum tarayıcıdan memnunum ama başka tarayıcıları incelemek zevkli geliyor.).Opera'nın inik olmadığına eminim.

Dün softonicten tarayıcı indirmiştim ama sonra birden Opera indi sildim bugünde Avast kısayolu oluştu inik miydi bilmiyorum ne olmuş olabilir indirdikten sonra dosyalarını sildim. Ne olmuş olabilir(Brave kullanıyorum tarayıcıdan memnunum ama başka tarayıcıları incelemek zevkli geliyor.).Opera'nın inik olmadığına eminim.

Avast'ta dün yüklenmiş. Uygulamalar zararsız ama kendimi riske atamam ve ne gerek var fazla uygulamaya viruste olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Avast'ta dün yüklenmiş. Uygulamalar zararsız ama kendimi riske atamam ve ne gerek var fazla uygulamaya viruste olabilir.

Bir şey indirirken reklam olsun diye setup a reklam koyuyorlar indiirkende her şeye geç butonuna basınca da o uygulamaları indirmeyi kabul ediyorsun. Ben böyle biliyorum.

Bir şey indirirken reklam olsun diye setup a reklam koyuyorlar indiirkende her şeye geç butonuna basınca da o uygulamaları indirmeyi kabul ediyorsun. Ben böyle biliyorum.

Çözüm
Softonic gibi korsan yazılım yükleten sitelerin çoğunda virüs oluyor. Kaspersky indirerek virüsleri silebilirsin illede korsan yazılım yükliyeceğim diyorsan yüklediğin sitelere dikkat et. Ben deneyimleyerek hangisi virüs az çok anlayabiliyorum :D

Cyberfox tarayıcının indirme yeri yoktu maalesef. Herkese teşekkürler.
Softonic gibi korsan yazılım yükleten sitelerin çoğunda virüs oluyor. Kaspersky indirerek virüsleri silebilirsin illede korsan yazılım yükleyeceğim diyorsan yüklediğin sitelere dikkat et.
Ben deneyimleyerek hangisi virüs az çok anlayabiliyorum: Dbaşka uygulama yüklenmez herhaldeavastı silince bir şey kalmayacak değil mi?

Cyberfox tarayıcının indirme yeri yoktu maalesef. Herkese teşekkürler.

Ben deneyimleyerek hangisi virüs az çok anlayabiliyorum: Dbaşka uygulama yüklenmez herhaldeavastı silince bir şey kalmayacak değil mi?
Hocam bilemeyiz orasını belki bildiğim virüs girmiştir, trojan veya malware çıkabilir.

Avast zararlı bir program değildir. Galiba, önünüze gelene yes ya da Next, Next dediğiniz için Avast'ı kurmuş. Avast'ı Revo Uninstaller ile silebilirsiniz, o site çok Avast reklamı yapıyor zaten. Zararlı bir durum göremiyorum. İsteğe bağlı lider antivirüs ESET ile tarama yapılabilir.

Avast zararlı bir program değildir. Galiba, önünüze gelene yes ya da Next, Next dediğiniz için Avast'ı kurmuş. Avast'ı Revo Uninstaller ile silebilirsiniz, o site çok Avast reklamı yapıyor zaten. Zararlı bir durum göremiyorum. İsteğe bağlı lider antivirüs ESET ile tarama yapılabilir.

Geç yazıyorum ben zararlı demedim aksine iyi ama bilgisayara daha fazla yük yapıyor daha çok yükler mi diye sordum.

Neden daha çok şey yüklensin? Görev Yöneticisi'nde installer gibi dosyalar var mı? O sitenin amacı Opera ve Avast reklamı yapmak bence.

Geri
Yukarı