Bilgisayar Kendiliğinden Kapanıyor

sefa_41

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 **Msi GTX 1070Ti Gaming X** Team T-Force 4x8 3200MHz CL16** Asus Prime B450M-A II **BenQ XL2411 144Hz@1ms**
Meslek
Uçak Teknikeri
Windows 7 Pro 64BİT işletim sistemine sahip laptopum var. Bilgisayar bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor işlemci sıcaklığı maximum 70 derece civarı. Ekstra olarak eğer şansa kapanmasa bile bilgisayarı kapatıp yeniden açmaya çalışırken BIOS ekranında tekrar kapanıyor. BIOS ekranı derken checking NVRAM: Update OK! Deyip kapatıyor ama bu olay çok kısa sürede oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanın Bozulmuş olabilir Ya da içinde fazla toz olduğundan hava çıkmıyodur Ya da Termal macun değişmesi gerek
Termal macunu yenilediğim halde oluyor.
Evet, güzel. Peki, konfigürasyonu biz mi tahmin ediyoruz? Belli bir süre sonra siz mi vereceksiniz? Gereksiz ama ne bileyim, PSU dur, işlemcidir, ekran kartıdır vs.
Hmm baya iyi laptopta PSU varsa haber verin lütfen. İşlemci İntel Core P7350, görüntü çipi (yani ekran kartı) Nvidia 8200M
Böyle yapmak moda oldu gibi herkes yapmaya başladı 😀
Aynısını ben yapınca gereksiz mesajdan ban yiyorum :)

laptopta PSU varsa haber verin lütfen
Laptopların bataryaları ya da adaptörleri PSU (Güç kaynağı ünitesi) dur. Haber vereyim dedim.

Bilgisayarınızın çektiği güç, o an için kullandığınız kaynak tarafından karşılanamıyorsa işlemciniz veya bilgisayarınızın bileşenleri ısınır. Misal P7350 de olan Speedstep özelliği BIOS dan kapatıldı ise yüksek sıcaklıkta yüksek hızla çalışan işlemci belli bir süre sonra ısınmanın getirdiği fiziki etki ile anormalliklere vesile olacaktır. Bu da gereksiz bir mesaj olarak burada dursun.

Laptopların bataryaları ya da adaptörleri PSU (Güç kaynağı ünitesi) dur. Haber vereyim dedim.

Bilgisayarınızın çektiği güç, o an için kullandığınız kaynak tarafından karşılanamıyorsa işlemciniz veya bilgisayarınızın bileşenleri ısınır. Misal P7350 de olan Speedstep özelliği BIOS dan kapatıldı ise yüksek sıcaklıkta yüksek hızla çalışan işlemci belli bir süre sonra ısınmanın getirdiği fiziki etki ile anormalliklere vesile olacaktır. Bu da gereksiz bir mesaj olarak burada dursun.
EyvAllah benle imalı konuşmazsan sevinirim dostum. Yardım edeceksen düzgünce et! Gelip insanların dar vaktinde sinir küpü yapma insanları :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı