Bilgisayar Kendiliğinden Yeniden Başlatıyor

Syatix

Hectopat
Arkadaşlar son 2-3 aydır bilgisayarım kendiliğinden yeniden başlıyor. Bazen oyun açtığım zaman yeniden başlıyor fakat bazı zamanlar akşama kadar PC'de oyun oynuyorum yine de herhangi bir sıkıntı oluşmuyor. Son zamanlarda ise çok sık yeniden başlatmaya başladı ve cansıkıcı oluyor artık. Sorunu çözmek için birkaç işlem yaptım;

1-Bilgisayar temiz format attım.
2-Termal macununu yeniledim.
3-Bilgisayarım özellikler gelişmiş ayarlar yeniden başlatma tiki var onu kaldırdım.

Bunları denemem rağmen PC kendiliğinden yeniden başlıyor sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: İntel core i5 7400
Ekran Kartı : Gtx 1060 3 gb
Anakart :Msi b250m gaming pro
İşletim sistemi : Windows 10

Oynadığım oyunlar csgo , lol , metro exodus , fakat bu sorun son zamanlarda olmaya başladı ve sadece oyun oynarken değil normal günlük kullanımdada oluyor.Mesela bugün saban birkaç defa reset attı fakat öğlen saat 3 'ten beri hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum.Birde bugün ev temizliği yapılırken elektrik süpürgesi çalıştığı an bilgisayarın resetlendiğini gördüm.(Elektrik süpürgesi çalışmadanda pc nin resetlenidiği oluyor.Çok sık değil ama bazen birkaç kez üst üstede oluyor, oyun ortasında olduğu zamanlar çok can sıkıyor özellikle.)

Core Temp uygulamasını kurun ve arka planda restart atana kadar çalışsın.
Atınca alt ve üst sıcaklık değerlerinizi bir kontrol edin bakalım 90+ üstü sıcaklık olmuş mu?
Gerçi restart atınca derece sıfırlanacak ama sık sık kontrol edin yine de.

İşlemci: İntel core i5 7400
Ekran Kartı : Gtx 1060 3 gb
Anakart :Msi b250m gaming pro
İşletim sistemi : Windows 10

Oynadığım oyunlar csgo , lol , metro exodus , fakat bu sorun son zamanlarda olmaya başladı ve sadece oyun oynarken değil normal günlük kullanımdada oluyor.Mesela bugün saban birkaç defa reset attı fakat öğlen saat 3 'ten beri hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum.Birde bugün ev temizliği yapılırken elektrik süpürgesi çalıştığı an bilgisayarın resetlendiğini gördüm.(Elektrik süpürgesi çalışmadanda pc nin resetlenidiği oluyor.Çok sık değil ama bazen birkaç kez üst üstede oluyor, oyun ortasında olduğu zamanlar çok can sıkıyor özellikle.)
Ev tesisatınıza binen yük ile ilgili o zaman tesisatta sorun var süpürge çalışınca bilgisayar kapanmaz.Siz demişsiniz arada oluyor arada olmuyor diye.Demek ki evde başka aletler çalışınca pc voltajı düşüyor yük altında olunca yetmiyor.Bence elektrikçiye sorun bir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı