Bilgisayar kendiliğine kapanıyor çöküyor ekran gidiyor

BlazeS

Centipat
Merbhaba arkadaşlar, oyun oynarken veya sistem boştayken, Google'dayken ara sıra bu aralar sık sık olmaya başladı. Kasa çalışıyor, yalnız ekranda monitörün boştaykenki mesajı (no signal) çıkıyor. Klavye, mouse falan çalışmıyor ya da çalışıyor ama ekran gidiyor, hiçbir şey yapılmıyor. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları stabil, herhangi bir ısınmadan değil anlayacagınız. Reset düğmesine basınca ise yeniden başlıyor. Windows yeniden başlatın, güvenli mod vb şeyler geliyor her zamanki gibi, normal başlat diğerek açıyorum. Yani yazılı bir hata vermiyor, donanımsal olduğunu düşünüyorum. Aniden PC kapanıyor diyemiyorum, çünkü kasa çalışıyor. Sadece monitör yok, ses yok, Discord'da konusurken falan aniden gidiyor. Sistemim çok eski:

Sistem:

1 Haftadır bende de olmuyor. Ama ekran kartından olduğuna adım kadar eminim. Şöyle olaylar silsilesi gözüme çarptı anlatıyorum:

Öncelikle mobil pubg oynarken sıklıkla olurdu bu olay. Şimdilerde oynarken pc tamamen donmuyor, ekran gidiyor 2 3 saniye sonra geri geliyor ama emülatör kapanmış olarak geliyor. Kapanmamışsa da ekranda sadece masaüstü görüntüsü oluyor ve görev yöneticisinden oyunu tekrar kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bazen çok sık yapıyor oyundayken ve nezaman sıklaşsa reset atıyorum ve düzeliyor.

Ayrıca ne zaman bu olaylar silsilesi yaşansa ( yani ekran donsa daha sonra klavyeler ve tüm pc vs. ) ekran kartının fanları dönmeyi durduyorlar.

Ve yine ayrıca diyelimki ilk madde de yazdığım olay gerçekleşti ve mobil pubg oynarken ekran gitti geldi, ve ben pubg yi görev yöneticisinden kapadım. Bunlar yaşandığında masaüstünden sağ tıkla radeon arayüzüne girmeye çalıştığımda girmiyor, altta resimde görüleceği gibi kalıyor. Resetlemeden de hiçbir şekilde radeon arayüzüne girilmiyor.

Dolayısı ile tüm bu olayları birleştirdiğim zaman karşıma bir tek ekran kartı suçlu görünüyor. Sonuçta google chrome a da tıkladığımda tam ekrana gelecekken donması vs. bunlar hep ekran kartı hareketleriyle ilgili olaylar.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı