Bilgisayar kendiliğine kapanıyor çöküyor ekran gidiyor

BlazeS

Centipat
Merbhaba arkadaşlar, oyun oynarken veya sistem boştayken, Google'dayken ara sıra bu aralar sık sık olmaya başladı. Kasa çalışıyor, yalnız ekranda monitörün boştaykenki mesajı (no signal) çıkıyor. Klavye, mouse falan çalışmıyor ya da çalışıyor ama ekran gidiyor, hiçbir şey yapılmıyor. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları stabil, herhangi bir ısınmadan değil anlayacagınız. Reset düğmesine basınca ise yeniden başlıyor. Windows yeniden başlatın, güvenli mod vb şeyler geliyor her zamanki gibi, normal başlat diğerek açıyorum. Yani yazılı bir hata vermiyor, donanımsal olduğunu düşünüyorum. Aniden PC kapanıyor diyemiyorum, çünkü kasa çalışıyor. Sadece monitör yok, ses yok, Discord'da konusurken falan aniden gidiyor. Sistemim çok eski:

Sistem:

Bu sorun bizde de var. Konu açtım fakat çözüm bulamadım. AMD sistem var bende belki yazılımsal bir hatadır diyordum ama yazdıklarınıza göre inter sistemde de aynı sorun varmış. Chrome' de gezerken mobil PUBG oynarken filan sık sık oluyor.

Aygıt yönetici > ağ bağdaştırıcıları > sağ tıkla özellikler > güç yönetimi > bilgisayarı kendi kendine kapatsın gibi bir seçenek olması lazım tikli ise o tıkı kapatıp öyle deneyin.

Bu sorun bizde de var. Konu açtım fakat çözüm bulamadım. AMD sistem var bende belki yazılımsal bir hatadır diyordum ama yazdıklarınıza göre inter sistemde de aynı sorun varmış. Chrome' de gezerken mobil PUBG oynarken filan sık sık oluyor.
sistemin baya iyiymiş o sistemle de bu sorun sendede mi var bende düşünüyordum ki sistemim düşük olduğundan oluyor

sistemin baya iyiymiş o sistemle de bu sorun sendede mi var bende düşünüyordum ki sistemim düşük olduğundan oluyor
Malesef evet. Bu sistem de bile o saçma sorun yaşanmakta. Yapmadığım test sokmadığım stres testi kalmadı, hepsinden geçiyor ama pasaklı chromede gezerken veya netflixde film izlerken veya mobile pubg emülatör oynarken bir bakmışsın donmuş bye bye.

Malesef evet. Bu sistem de bile o saçma sorun yaşanmakta. Yapmadığım test sokmadığım stres testi kalmadı, hepsinden geçiyor ama pasaklı chromede gezerken veya netflixde film izlerken veya mobile pubg emülatör oynarken bir bakmışsın donmuş bye bye.
hadi benim sistem de o hata neysede sen o sistemle o hata kötü olmuş dostum ama sistem geri yükleme yaptım acaba indirdiğim birşeydenmidir diye dün akşamdan beri vermedi hata bakalım nolacak driver booster falan indirmiştim driver kurdum ondan olmuş olabilir driver boostere pek güven de olmuyor eger aynı hatayı birdaha almassam mutlaka indirdiğim birşeyden dolayı öyle bir hata alıyordum 1 ay öncesine aldım pc yi şimdilik sorun görünmüyor

hadi benim sistem de o hata neysede sen o sistemle o hata kötü olmuş dostum ama sistem geri yükleme yaptım acaba indirdiğim birşeydenmidir diye dün akşamdan beri vermedi hata bakalım nolacak driver booster falan indirmiştim driver kurdum ondan olmuş olabilir driver boostere pek güven de olmuyor eger aynı hatayı birdaha almassam mutlaka indirdiğim birşeyden dolayı öyle bir hata alıyordum 1 ay öncesine aldım pc yi şimdilik sorun görünmüyor
Bende de herzaamn olmuyor. Bazen bakıyorsun 1 hafta normal çalışıyor. Bazen bakıyorsun günde defalarca oluyor. Bana kalırsa tamamen yazılımsal. Hatta ekran kartından şüpheleniyorum.

Bende de herzaamn olmuyor. Bazen bakıyorsun 1 hafta normal çalışıyor. Bazen bakıyorsun günde defalarca oluyor. Bana kalırsa tamamen yazılımsal. Hatta ekran kartından şüpheleniyorum.
az once oldu aynı hata olabilr ekran kartından aynen ısınma göremiyom ısınma olsa donanımsal diyecem de ısınma yok. format atacam ondan sonra da olursa kesin donanımsal ya ram yada ekran kartı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı