Bilgisayar kendini kapatıp ses çıkartıyor

adıRR

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben bilgisayarımı 3-4 yıl sorunsuz kullandım sonraları ekran kartımla Power Supply'sini değiştirdim fakat bazı zamanalar bilgisayar rahat çalışırken bazı zamanlar Chrome'da bile kapanıp aclıyor ve kapanıpıp acılırken Power'dan ses geliyor bazenleride (son zamanlarda 2 kere yasadım) alttaki cubukta gidiyor kap karanlık olup bir şey yapılamıyor, ne yapmamı tavsiye dersiniz ekran kartım GTX1060 Power Supply'im 550W işlemcim i5 7400 RAM8GB, olay görüntülyecisi dcom 10016 hatasını gösteriyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-30 at 18.51.00.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-30 at 18.51.00.jpeg
    29,7 KB · Görüntüleme: 18
1672416582915.png
anakartın şu girişine bak 12v atx yazar 4 pin yada resimdeki gibi 8 olur kömürleşme olmuş mu benim başıma geldi arada reset atıyordu sonra senin gibi ekran gidiyordu kısa devreden dolayı. bios resetle hız aşırtma hatası yazıyor, en son ramlere giriş 2 tane varsa sırayla tak onlardan yapıyor mu öğrenirsin benim deneyeceğim yöntemler çokta bilgili değilim. :)

Eki Görüntüle 1618266 anakartın şu girişine bak 12v atx yazar 4 pin yada resimdeki gibi 8 olur kömürleşme olmuş mu benim başıma geldi arada reset atıyordu sonra senin gibi ekran gidiyordu kısa devreden dolayı. bios resetle hız aşırtma hatası yazıyor, en son ramlere giriş 2 tane varsa sırayla tak onlardan yapıyor mu öğrenirsin benim deneyeceğim yöntemler çokta bilgili değilim. :)
cok teşekür ederim hemen deniyorumm

Eki Görüntüle 1618266 anakartın şu girişine bak 12v atx yazar 4 pin yada resimdeki gibi 8 olur kömürleşme olmuş mu benim başıma geldi arada reset atıyordu sonra senin gibi ekran gidiyordu kısa devreden dolayı. bios resetle hız aşırtma hatası yazıyor, en son ramlere giriş 2 tane varsa sırayla tak onlardan yapıyor mu öğrenirsin benim deneyeceğim yöntemler çokta bilgili değilim. :)
usta ben dediklerini yaptım daha cok uğraşamadım pcyle.Bana bildiğin varsa böyle bilgisayarın herşeyini kontrol eden program söylermisin

Son düzenleme:

Geri
Yukarı