Bilgisayar kendini yeniden başlatıyor

canavarkamyon

Picopat
Daha fazla  
Bir bilgisayarım var, yenileyeceğim bayağı eski olduğu için fakat şu an para biriktiriyorum. Sistem özelliklerim şöyle:
i7 970 3.20 GHz işlemci.
Sabertooth X58 anakart.
4x4GB Corsair Vengeance RAM.
GeForce 6600 ( dünyanın en eski ekran kartı )
Feel hurricane ATX-460 güç kaynağı (Max 460W)
Sorunum ise şöyle bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kendini resetliyor. Genellikle TFT ve Minecraft oynarken oluyor. Bir anda kapanıyor ve işlemci fanı durduktan sonra tekrar açılmaya başlıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Birkaç video izleyip forum gezdim ve güç kaynağının yeterli gelmediği gibi bir kanıya vardım fakat sizin de düşüncenizi öğrenmek istedim ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Termal macunu da azalmış, az kalmış olabilir.
Power supplyde de bir sorun olabilir ama kasanın içine de bakılması lazım belkide küçük bir sorundur.

Son düzenleme:
Bir bilgisayarım var, yenileyeceğim bayağı eski olduğu için fakat şu an para biriktiriyorum. Sistem özelliklerim şöyle:
i7 970 3.20 GHz işlemci.
Sabertooth X58 anakart.
4x4GB Corsair Vengeance RAM.
GeForce 6600 ( dünyanın en eski ekran kartı )
Feel hurricane ATX-460 güç kaynağı (Max 460W)
Sorunum ise şöyle bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kendini resetliyor. Genellikle TFT ve Minecraft oynarken oluyor. Bir anda kapanıyor ve işlemci fanı durduktan sonra tekrar açılmaya başlıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Birkaç video izleyip forum gezdim ve güç kaynağının yeterli gelmediği gibi bir kanıya vardım fakat sizin de düşüncenizi öğrenmek istedim ve çözüm önerileriniz nelerdir?
Bir de şunu ekleyeyim ne kadar ilgili bilmiyorum fakat anakartta 8 pinli bir giriş var işlemcinin hemen üstünde fakat ben, güç kaynağımın sadece 4 pinli bir girişi olduğu için 8 pinin 4unu boşta bırakmak zorunda kalıyorum.

Geri
Yukarı