Bilgisayar kilitleniyor ve açılmıyor

Call Of Death

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, benim masaüstü bilgisayarımın anakartı anladığım kadarıyla uzun süre boyunca çalıştırmadım. Ve bundan dolayı bozuldu. Daha sonra abimin iş yerinden getirdiğim anakartın üzerine bilgisayar parçalarımı yerleştirdim ve çalıştırdım. Bir süre sonra bilgisayarım kilitendi ve ne kapatabildim ne resetleyebildim. Bir süre bekledikten sonra dayanamayıp arkasındaki power kısmından gücünü kestim ve tekrar çalıştırdım ancak yine aynı şekilde bir süre çalıştıktan sonra kitlenme sorunu devam etti. Bunun üzerine anakartımdaki tüm parçaları elimden geldigince temizledim ve pinlerini silgi ile sildim (ekran kartı fanı, işlemci fanı vb.). Tekrar takdığımda bu sefer de monitörüm aniden kapandı ve baktığımda ekran kartımın fanı durmuş ve galiba ısındığından dolayı kapanmış olduğunu fark ettim. Power tuşundan birkaç kere kapatıp açtığımda düzelme gibi bir olay da olabiliyordu. Bazenleri kapatmadığım sürece çok normal bir şekilde çalışırken bazen de bu gibi bir hata verdi. Şu anda ise
bilgisayarımı Power'a bağladığım halde ateşleme vermiyor. Bilgisayarın güç açma olan 2 pinine pense ile dokunduğumda ise ufak bir ses gelip, fanlar azıcık hareket edip duruyor. Powerı değiştirmeme rağmen yine de çalışmadı. Umarım yadımcı olursunuz.

Anakart tetikliyor olabilir.

Fazla kurcalamışsın keşke bilen birine sorsaydın. Anakartın üstünde ki parçaları desteklemiyor olabilir onun dışında anakart ya da PSU arızalanmış olabilir bana yeterli gücü alamıyor gibi geldi. Sorunun PSU'da olma şansı yüksek bence daha fazla kurcalama çünkü patlama durumları olabilir.
Diğer parçalar sağlamsa onlar da bozulmasın.

Zaten bu işlemleri bilgisayar mühendisi abim ile yaptık fakat elinde gerekli ekipman olmadığı için tam olarak sorunu bulamadı ayrıca 3 adet Power yaktı sağ olsun 😂 öbür parçalarda pek sorun yok gibi gözüküyor.

Fazla kurcalamışsın keşke bilen birine sorsaydın. Anakartın üstünde ki parçaları desteklemiyor olabilir onun dışında anakart ya da PSU arızalanmış olabilir bana yeterli gücü alamıyor gibi geldi. Sorunun PSU'da olma şansı yüksek bence daha fazla kurcalama çünkü patlama durumları olabilir.
Diğer parçalar sağlamsa onlar da bozulmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı