Bilgisayar M.2 SSD'yi Algılamıyor

ER3NN

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Abimin sisteminde bir problem var, açıkçası ben de pek anlayamadım ama bana PSU problemi gibi geldi. Öncelikle sistemin özelliklerini şöyle belirteyim:

MSI RTX 2070 Gaming X Trio.
İ9 - 9900KS işlemci.
MSI Z 390 Pro-A anakart.
G.Skill 8x2 GB 3200 MHz RAM.
DVD-RW okuyucu.
1TB M.2 NVMe SSD.
500 GB SSD.
1TB HDD.
PSU modeli: 750W FSP 80+

Ek olarak bilgisayara harici ses kartı, mikrofon, kulaklık, klavye, mouse, fan kontrolcüsü, 3 adet taşınabilir disk ve USB LED takılı. Ancak M.2 NVMe SSD'yi bilgisayar bazen görüyor bazen ise görmüyor. 3 adet ise monitör takılı. 27 inch MSI 144Hz, 24 inch ASUS ve 22 inch Pro200 olmak üzere. Sizce güç yetmemezliği durumu var mıdır? Sitelerde hesaplama yaptığımda recommend PSU (önerilen PSU) 761W gözüküyor. Sizce neyde sorun var, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski BIOS üzerinde de mi göremiyorsun yada diskte işletim sistemi yüklü ve boot etmediği için görmediği sonucuna mı varıyorsun?

BIOS üzerinde de göremiyorsan CMOS'u sıfırla ve mümkünse jumper yöntemi ile yap.

BIOS da görüyor ve bazen boot etmiyorsa Windows 10 WHQL Support seçeneğini Enable konumuna getir.

Şimdi şöyle bir durum var, böyle windows'ta normal dolaşırken bi' anda nvme ssd görünmüyor. Daha sonra restart atıyorum ve gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı