Bilgisayar Mağazasında Çalışan Ücretleri Ne Kadar?

Teknosa gibi yerlerde maaşlar, konuma göre değişiyor. Bir tanıdığım iyi bir pozisyonda ve kadrolu şekilde çalışıyor. Maaşı ve imkanları gayet iyi. Ama her çalışan aynı maaşla ve imkanlar ile çalışmıyor.

ben vatan bilgisayarda çalışıyorum. ortalama 2200 maaş geliyor ama bunun yanında primler spift denilen sistemler ve ürün bazlı hediye çekleri (para ya da market fişi) gibi şeyler de veriliyor. yemek ve yol da veriliyor ayrıca.

mekatronik bölünü okuyorum henüz mezun değilim okumaya devam ediyorum. ama okula sadece sınavdan sınava gidiyorum. vatan bilgisayar gibi bir firmaya işe alıp yapılmadan önce belli bir bilgi birikimi gerekiyor en azından. çünkü ürün sıkalası çok fazla ve hiçbirşey bilmeden pek iyi bir satışçı olamıyorsunuz. herşeyi bilmek zorunda da değilsiniz ama kendinizi geliştirmek her zaman size daha iyi bir çalışma performansı sunuyor. Bu arada part time çalışan alımı yok bu firmanın.

Çalışılan bölgeye göre değişmiyor. Hepsine aynı yatıyor. ortalama 2200 ile 2300 arası yatıyor maaş. ama bunun üstüne primler, ürün bazlı primler, yemek, yol vs de eklenince 3500 e doğru yol aldığı oluyor maaşın. Rütbe atladıkça da artıyor bu mebla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı