Bilgisayar Marka Logosundan Sonra Siyah Ekranda Kalıyor

Dietil Sülfat

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Benim sorunum şu: 1 Hafta önce tatile çıktım ve tatile çıkmadan önce bilgisayarım gayet güzel çalışıyordu (İşletim Sistemi Windows 10) tatilden döndükten sonra açmaya çalıştım açıldı ancak açılırken marka logosundaki yükleme ekranı geçtikten sonra bir siyah ekranda takılı kalıyor ve gitmiyor. (Bilgisayarın markası Casper) BIOS ayarlarına girmeyi denedim onda bir sorun yoktu ama güvenli modda başlatmayı denediğimde "Otomatik Onarım başlatılıyor" şeklinde bir yazı çıkıyor marka logosunun altında ve tekrar o siyah ekrana geliyor. Bilgisayarımın özellikleri:

• Intel Celeron N3050
  • 4 GB RAM
  • Intel HD Graphics(Baktığımda yanında herhangi bir numara yazmıyordu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayar siyah ekrana geçtiğinde "Ctrl+Alt+Del (Delete)" tuş kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açın. Ardından işlemler sekmesinde sol üstteki "Dosya" butonuna tıklayıp "Yeni Görev Çalıştır" butonuna tıklayın, açılan ekrana"Explorer.exe" yazıp alttaki tiki işaretleyin ve tamam butonuna tıklayın. Sistem açılacaktır büyük ihtimalle.
Bilgisayar siyah ekrana geçtiğinde "Ctrl+Alt+Del (Delete)" tuş kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açın. Ardından işlemler sekmesinde sol üstteki "Dosya" butonuna tıklayıp "Yeni Görev Çalıştır" butonuna tıklayın, açılan ekrana"Explorer.exe" yazıp alttaki tiki işaretleyin ve tamam butonuna tıklayın. Sistem açılacaktır büyük ihtimalle.

Çözüm
Bir USB bulup USB ye taşınabilir windows yazın ve bilgisayarı USB'den Boot edip önemli dosyalarınızı alın. Ardından da format atın.

Tek çözüm o galiba. Format attıktan sonra düzelir umarım.
Olmadı ne yazık ki. Formatı atarken Windows logosu geliyor ancak yine o ekranda kalıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı