Bilgisayar masası tavsiyesi

Justpub

Hectopat
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar topladım.
Hem odamın güzel görünmesi hem düzenli durması için bir marangoz arkadaşıma masa yaptıracağım.

Sizden ricam fikir vermeniz.

Kasa ve monitör masanın üzerinde yer alacak.
Monitör için ekstra bir yükselti koydursam mı bilemedim, monitörün boyutu ayarlanabiliyor.

Mesela kablo toplamak için nasıl bir şey yaptırabilirim?

Ayaklarımın sürekli aşağı sarkması rahatsız ediyor buna nasıl bir şey ekleyebilirim?

Kulaklık standıda yaptıracağım fakat ekstra olarak Controller yerinde istiyorum nasıl bir şey olabilir?

Masanın arkasına LED çekmeyi düşünüyorum fakat bir LED'de ahşaptan yaptırdığım kulaklık Controller stadının alt tabakasına yerleştirip en altı pleksiglas ile kapatmayı düşünüyorum altından ışık yayılsın diye bursaki sorun iki farklı LED'i tek kumanda ile nasıl kontrol edebilirim?

Farklı fikirlere herzaman açığım.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan trendyolda 150x60 ebatlı beyaz-siyah-kahve 3 renk seçeneği olan Pc Çalışma masası 250TL indirimde.Kullanıcı yorumları olumlu,demir profil ayaklı 4 adet tabla altı rafı var,sağ 2 sol 2 şeklinde.Ikeada da çok güzel modeller var moderetör arkadaşın dediği gibi.Led konusuna gelirsek 2 farklı ledi çift kanallı led kumandalar var tek kumandadan 2 ila 4 adete kadar led kontrolü yapılabiliyor internetten yada led mağazalarda bulabilirsin.Ambians olsun diyorsan masanın duvara yaslanan kısmına boydan boya RGB led çekip yere yada tavana doğru nasıl seçersen artık duvara yansıtarak güzel bir ambians oluşturabilirsin. Kablolarını masanın alt tavanına döşeyebilirsin bunun için ızgara veya fileler var yada kendinde de çözüm üretebilirsin.Aslında sorularının cevaplarını youtubeda videolu şekilde bulabilirsin biraz zaman ayırmak gerek.

IKEA Bekant.

160 cm olan modelini 4 aydır kullanıyorum. Öneririm. :)

Teşekkürler hocam değerlendireceğim gayet güzel görünüyor. Elektrik kablosunu saklama tarzı hoşuma gitti 😀👍
Teşekkürler hocam aslında internetteki çoğu modele baktım ama ben daha özgün ilginç fikirler peşindeyim biraz daha. Dediğiniz gibi youtubede çokça seçenek var çoğunu da izledim aslında. Mesela bir videoda adam masanın ortasına bölme açıp prizi oraya koyuyordu alttanda sağdan ve soldan kablo geçicek delikler açıyordu. Çok hosuma gitmişti (örnek veriyorum telefon şarj kablosunu masanın ortası gibi yerden çıkarabiliyor.) led konusunda konumunu duvara yansıtarak kullanacağım buna karar verdim fakat iki ledi tek kumanda ile kontrol etmeyi anlayamadım oda bu konulardaki bilgisizliğimden. 😊👍
Şuan trendyolda 150x60 ebatlı beyaz-siyah-kahve 3 renk seçeneği olan Pc Çalışma masası 250TL indirimde.Kullanıcı yorumları olumlu,demir profil ayaklı 4 adet tabla altı rafı var,sağ 2 sol 2 şeklinde.Ikeada da çok güzel modeller var moderetör arkadaşın dediği gibi.Led konusuna gelirsek 2 farklı ledi çift kanallı led kumandalar var tek kumandadan 2 ila 4 adete kadar led kontrolü yapılabiliyor internetten yada led mağazalarda bulabilirsin.Ambians olsun diyorsan masanın duvara yaslanan kısmına boydan boya RGB led çekip yere yada tavana doğru nasıl seçersen artık duvara yansıtarak güzel bir ambians oluşturabilirsin. Kablolarını masanın alt tavanına döşeyebilirsin bunun için ızgara veya fileler var yada kendinde de çözüm üretebilirsin.Aslında sorularının cevaplarını youtubeda videolu şekilde bulabilirsin biraz zaman ayırmak gerek.

Bence monitör için yükseklik katma, masa düz olsun, kasanın da yerde değil de masa üstünde olması daha avantajlı. Kablo konusuna gelirsek masanın şeklini bozma derim. En son kabloları ufak bant veya ip yardımıyla sabitleyebilirsin.

Bence monitör için yükseklik katma, masa düz olsun, kasanın da yerde değil de masa üstünde olması daha avantajlı. Kablo konusuna gelirsek masanın şeklini bozma derim. En son kabloları ufak bant veya ip yardımıyla sabitleyebilirsin.

Teşekkürler hocam değerlendireceğim. Dediğiniz gibi sanırım monitörü yükseltmeye gerek yok yer kaybı yaşatacak. Birde kasayı yan olarak koymayı düşünüyorum çünkü diğer türlü kapalı kapağın olduğu yer çok açıkta kalacak ve hoş görünmüyor. Acaba böyle koyduğumda kasanın ledi ve masanın ledi de çıkan ışıklar birbirine karışır mı?.

Teşekkürler hocam değerlendireceğim gayet güzel görünüyor. Elektrik kablosunu saklama tarzı hoşuma gitti 😀👍
Teşekkürler hocam aslında internetteki çoğu modele baktım ama ben daha özgün ilginç fikirler peşindeyim biraz daha. Dediğiniz gibi youtubede çokça seçenek var çoğunu da izledim aslında. Mesela bir videoda adam masanın ortasına bölme açıp prizi oraya koyuyordu alttanda sağdan ve soldan kablo geçicek delikler açıyordu. Çok hosuma gitmişti (örnek veriyorum telefon şarj kablosunu masanın ortası gibi yerden çıkarabiliyor.) led konusunda konumunu duvara yansıtarak kullanacağım buna karar verdim fakat iki ledi tek kumanda ile kontrol etmeyi anlayamadım oda bu konulardaki bilgisizliğimden. 😊👍
Led kumanda olayını led satış yapan mağazalarda detaylı öğrenebilirsin.

Led kumanda olayını led satış yapan mağazalarda detaylı öğrenebilirsin.
Tamamdır hocam internette bir iki hazır baglantılı buldum ama bir elektrikçilere danışacağım teşekkürler.
Ikea malm kullanıyorum. Boyutları gayet yeterli ancak darbelere karşı çok dayanıklı olduğunu söyleyemem.
O benim için biraz problem hocam küçük kardeşim var tehlike arz ediyor 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı