Bilgisayar modeme Ethernet ile bağlı olmasına rağmen internet yok

• Konuyu başlatan HAXLE
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 212

HAXLE

Decapat
Kek günü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8 GB Ram İ5-3470 Radeon GTX 1050 Hıkvıson C100 120 GB SSD
Meslek
Music Producer
Bilgisayarıma Ethernet kablosu bağlı ama internet yok olarak gözüküyor.
Müşteri hizmetlerini aradım onlar internetimde bir sıkıntı olmadığını kabloda bir sıkıntı olabileceğini söylediler ama kabloyu daha yeni değiştirdim.
Çözümü var mı?

Hangi firma az önce bir arkadaşta aynı konuyu açmış aynı sorunu yaşıyor sizinle.

Şu çözümü dener misin aygıt yöneticisine gelip Ethernet kartına sağ tık cihazı kaldır de cihazın yazılım sürücüsünü sil işaretli olsun sonra PC'yi yeniden başlatıp tekrar dene.

Hangi firma az önce bir arkadaşta aynı konuyu açmış aynı sorunu yaşıyor sizinle.

Şu çözümü dener misin aygıt yöneticisine gelip Ethernet kartına sağ tık cihazı kaldır de cihazın yazılım sürücüsünü sil işaretli olsun sonra PC'yi yeniden başlatıp tekrar dene.
Maalesef yine aynı hatayı alıyorum.

Bilemedim hocam başka aklıma gelen çözüm yok maalesef başka bir lan portuna takmayı denediniz mi ya da modemi sıfırlamayı denedin mi?

Bilemedim hocam başka aklıma gelen çözüm yok maalesef başka bir lan portuna takmayı denediniz mi ya da modemi sıfırlamayı denedin mi?
1.yi denedim ama modemi sıfırlamadım kapat aç yaptım.

Ethernet kablosunu algılıyor mu PC ayarlardan Ethernet kısmına girip ekran görüntüsü atar mısın bir de Denetim Masası'ndan DNS değiştirmeyi denedin mi?

Ethernet kablosunu algılıyor mu PC ayarlardan Ethernet kısmına girip ekran görüntüsü atar mısın bir de Denetim Masası'ndan DNS değiştirmeyi denedin mi?
Kabloyu algılamıyor ve DNS değiştirmeyi denedim olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı