Bilgisayar montajı nasıl yapılır?

aliovsky

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar! Toplama bir bilgisayar satın aldım, kurup göndereceklerini söylemişlerdi ama öyle olmadı. Anakart, işlemci ve ekran kartı kasadan ayrı geldi. RAM ve SSD'yi takmışlar sadece. Benim de montaj hakkında hiçbir deneyimim ya da bilgim yok. İzmir'de güvenilir bir yer var mıdır montajı yapabilecek? Ya da montajı kendim yapabilir miyim, yapabilirsem nasıl yapacağım?

Her parçayı Youtube'da ayrı ayrı aratarak dikkatli bir şekilde kendin yapabilirsin. Fazla kuvvet uygulamadıkça ve üzerine birşey dökmediğin sürece sorunsuz kendin montajlarsın. Anakart kasaya nasıl takılır? diye aratarak başlayabilirsin.

Daha önce yapmadıysan hiç kendin girişme.
Ben termal macun işlemci bacaklarına sızdığı için 1 tane işlemci yaktım.
Ekran kartını takarken fazla zorladığım için anakartta pcı slotunun arakasındaki görüntü yongasını kırmışlığım var.

Her parçayı Youtube'da ayrı ayrı aratarak dikkatli bir şekilde kendin yapabilirsin. Fazla kuvvet uygulamadıkça ve üzerine birşey dökmediğin sürece sorunsuz kendin montajlarsın. Anakart kasaya nasıl takılır? diye aratarak başlayabilirsin.
Teşekkür ederim :) Eskiden bir iki video izlemiştim orada işlemciyi takmak için çok dikkatlilerdi eldiven falan takılıyordu, ben de bu yüzden çok titizlik veya bilgi isteyen bir işlem olduğunu düşünüp korktum.

Daha önce yapmadıysan hiç kendin girişme.
Ben termal macun işlemci bacaklarına sızdığı için 1 tane işlemci yaktım.
Ekran kartını takarken fazla zorladığım için anakartta pcı slotunun arakasındaki görüntü yongasını kırmışlığım var.
Geçmişler olsun. Yardım edebilecek biri bulamazsam son çare kendim girişicem bakalım.

Teşekkür ederim :) Eskiden bir iki video izlemiştim orada işlemciyi takmak için çok dikkatlilerdi eldiven falan takılıyordu, ben de bu yüzden çok titizlik veya bilgi isteyen bir işlem olduğunu düşünüp korktum.

Öyle abartı bir olayı yok macunu sürüp işlemciyi koyucaksın sonrada pinini kapatıp fan takacaksın.

Geri
Yukarı