Bilgisayar montajı yaparken dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Yok hocam sıkıntı APU olması :D.

Neden yahu :D
2x8 GB RAM yaparsan fıstık gibi. Oyun performanslarına bak YouTube'dan mahalle bilgisayarcılarına bakma sen ;)
ileri de alırım RX 570'i harikalar yaratır birçok oyunda...
Peki hocam son olarak sizce anakart ve kasa kitapçığından bakarak montaj yapmam yeterli olacak mıdır?

Anlarsan yeterli olur.

Peki hocam son olarak sizce ana kart ve kasa kitapçığından bakarak montaj yapmam yeterli olacak mıdır?
Montaj işinin çoğunu dışarda rahatça yapabilirsin. Sonrasında kasanın içine koyarsın. Disklerin varsa onları takarsın, PSU'nu takarsın. Yetecektir, videoları açın yan tarafa, orada ne yapılmışsa onu yap.

CPU'yu takarken üçgen üçgene gelecek şekilde sakince tak. Haldur huldur bastırarak takma. CPU'yu taktıktan sonra orada koruyucu kapak çıkacaktır. Onu sakın atma. Sakla anakart kutusunda. Anakart bozulduğunda onu takıp yollamanız lazım yoksa kabul etmeyeceklerdir.

RAM takarken çentiklere dikkat edip takın. En başta kulakçığı açın tabii. Yoksa RAM'i yakarsınız (ben yaktım, siz yakmayın dikkatli olun)

GPU(varsa, APU ise olmayacak) takarken herhangi dikkatli olanacak bir şey yok. Sakince takın. En başta kulakçığı açın tabii.

Kasa'ya monte ederken anakartı, anakartı takmadan önce I/O Shield'ı takın. Takarken dikkatlı olun ucuz anakart ve kasa aldıysanız, elinizi kesebilirsiniz. Taktıktan sonra Shield'ı, kasanın üzerinde yükselticilerin doğru yerde olduğundan emin olduktan sonra anakartı takabilirsiniz.

PSU monte ettikten sonra kabloları takarken anakart vesaireye tam ittirerek takın. Click etsin yani. Çok bastırmayın ama öldürecekmiş gibi.

HDD/SSD monte ederken dikkat edilecek bir şey yok. Kabloları iyi takın. Click etsin.

Ön kasadaki küçük Power vesaire bağlantılarını yaparken çok dikkatli olun. Çok gıcık ediyor ancak onları bağlamadan güç tuşu çalışmaz kasadaki.

Benden bu kadar. Pek bir şey yok dikkat edecek aslında.

CPU'yu takarken üçgen üçgene gelecek şekilde sakince tak. Haldur huldur bastırarak takma. CPU'yu taktıktan sonra orada koruyucu kapak çıkacaktır. Onu sakın atma. Sakla anakart kutusunda. Anakart bozulduğunda onu takıp yollamanız lazım yoksa kabul etmeyeceklerdir.

RAM takarken çentiklere dikkat edip takın. En başta kulakçığı açın tabii. Yoksa RAM'i yakarsınız (ben yaktım, siz yakmayın dikkatli olun)

GPU(varsa, APU ise olmayacak) takarken herhangi dikkatli olanacak bir şey yok. Sakince takın. En başta kulakçığı açın tabii.

Kasa'ya monte ederken anakartı, anakartı takmadan önce ı/o Shield'ı takın. Takarken dikkatlı olun ucuz anakart ve kasa aldıysanız, elinizi kesebilirsiniz. Taktıktan sonra Shield'ı, kasanın üzerinde yükselticilerin doğru yerde olduğundan emin olduktan sonra anakartı takabilirsiniz.

PSU monte ettikten sonra kabloları takarken anakart vesaireye tam ittirerek takın. Click etsin yani. Çok bastırmayın ama öldürecekmiş gibi.

HDD/SSD monte ederken dikkat edilecek bir şey yok. Kabloları iyi takın. Click etsin.

Ön kasadaki küçük Power vesaire bağlantılarını yaparken çok dikkatli olun. Çok gıcık ediyor ancak onları bağlamadan güç tuşu çalışmaz kasadaki.

Benden bu kadar. Pek bir şey yok dikkat edecek aslında.

Hocam açmadan takmayı nasıl başardınız hayret ettim :D.
Hocam o Power fan tuşları falan var ya onların kolay bir yolu yok mu yoksa kitapçığa muhtaç mıyız?

Yeni konular

Geri
Yukarı