Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf başlamadan neler yapılmalı?

emlakci

Yoctopat
Daha fazla  
Kısa süre sonra üniversite açılıyor ve ben bu sene bir devlet üniversitesinde eğitimime başlıyorum.
İngilizce seviyem çok iyi olmasada hazırlık sınıfı okumamayı tercih ettim.
Sizce hangi yazılım dillerini öğrenmeliyim? Hangi derslere, konulara, alanlara daha çok dikkat etmeliyim?
Kısacası bilgisayar mühendisliği okumaya başlayacak bir öğrenciye neler tavsiye edersiniz?

Bilgisayar Mühendisliği çok geniş bir kavram, her gün gelişen ve alanları iyice ayrışan bir bölüm.
Bilgisayar Mühendisliğini doğrudan kabul etmek zor değil, yapay zeka, big data ve sayamayacağım çok fazla alan var. Senin ilginin hangisine yönelik olduğuna karar ver, derslerde anlatılacak olan çoğu bilgi sektörle alakalı değildir. (Güncel teknolojileri takip eden bir öğretmen nadir bulursun.) Bilgisayar Mühendisliği disiplini kazanmış birisine sorarsan, çoğu bilgiyi kendi kendine araştırarak öğrendiği cevabını alacağını düşünüyorum. Okul sana bir disiplin verir, bir kültür verir ama her saniye değişen teknolojik çağa ayak uydurmak tamamen bizim işimiz, okul bunu hiç bir zaman sağlayamadı, sağlayamayacak.

Üniversite bitince kendini yeterince geliştirmiş birisi olmak istiyorsan, bu tür soruları her yerde sorup, bilgiye ulaşmak için çaba göstermen yeterli. Çoğu zaman, sevgiyle çalışmak ve araştırmaya devam etmek her konuda başarıyı getirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı