Bilgisayar mühendisliği için 30 bin TL laptop önerisi

BilalShnn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bütçe konusunda zaten ayırabileceğim en yüksek miktarı yazdım. Ekran kartı olmayan modelleri tercih etmek istemiyorum.

Şu an aklımda olan model şu: HP Victus Gaming 16-S0063NT siparişini geçmek istiyorum fakat tavsiyelerinizi almak istedim başka model veya marka tercihlerini değerlendirmek isterim.

Cihazı kardeşim kullanacak ve daha fazla zam gelmeden bir ürün kararlaştırıp almam lazım.

Paylaştığınız Victus 16 veya altta paylaştığım Nitro 16 alınabilir. Aslında Nitro 16 biraz daha iyi ama satıcısı HB ve RAM'i de 16GB olduğu için Victus 16 alınabilir.

Paylaştığınız Victus 16 veya altta paylaştığım Nitro 16 alınabilir. Aslında Nitro 16 biraz daha iyi ama satıcısı HB ve RAM'i de 16GB olduğu için Victus 16 alınabilir.

Detaylı cevap için teşekkür ederim. Sanırım benim seçtiğim cihazda bu fiyat bandı için üzmeyecek bir cihaz. Şöyle bir durum var; cihaz geldiği zaman içini açıp 8 GB ram eklemekle uğraşmak istemiyorum ne kadar garantisini bozmuyor olsa bile sıfır bir cihazla uğraşmak istemem hem de ram eklediğim zaman ürün aynı fiyata gelmiş oluyor. İşlemciye baktım Victus modelindeki sanırım biraz daha güçlü ve ekran kartında Victus 120 watt Acer 140 watt sanırım bu ikisi arasında değecek bir performans farkı olmayacak. Araştırma yaparken 100 watt üzerinde çokta bir fark olmadığını görmüştüm. Tabi başka bir model vardı aklımda ama onda 45 watt varmış direk vazgeçtim. Ürünü taksitli alacağım bir sorun çıktığında karşımda kurumsal bir kimlik olması önemli. Yine de sırf bu yüzden daha kötü bir cihaz almak istemem sizin önerdiğiniz cihaza şimdi araştıracağım.

Detaylı cevap için teşekkür ederim. Sanırım benim seçtiğim cihazda bu fiyat bandı için üzmeyecek bir cihaz. Şöyle bir durum var; cihaz geldiği zaman içini açıp 8 GB ram eklemekle uğraşmak istemiyorum ne kadar garantisini bozmuyor olsa bile sıfır bir cihazla uğraşmak istemem hem de ram eklediğim zaman ürün aynı fiyata gelmiş oluyor. İşlemciye baktım Victus modelindeki sanırım biraz daha güçlü ve ekran kartında Victus 120 watt Acer 140 watt sanırım bu ikisi arasında değecek bir performans farkı olmayacak. Araştırma yaparken 100 watt üzerinde çokta bir fark olmadığını görmüştüm. Tabi başka bir model vardı aklımda ama onda 45 watt varmış direk vazgeçtim. Ürünü taksitli alacağım bir sorun çıktığında karşımda kurumsal bir kimlik olması önemli. Yine de sırf bu yüzden daha kötü bir cihaz almak istemem sizin önerdiğiniz cihaza şimdi araştıracağım.
Ben de bu bütçelerde cihaz arayan birisi olarak HB sattığı için Victus 16'yı tercih ederdim şahsen. Hatta geçen hafta paylaştığınız Victus 16 modelini alacaktım ama iş güç derken fırsat olmayınca yılbaşı sonrası 2k zam gelip fiyatı 30k olmuş. Yinede bu fiyatıyla alınır.

Nitro 16'nın rakiplerine göre üstün yanları ise ekran paneli, metal ağırlıklı kasa ve hava akışı. Bu bütçede bence rakibi yok ama satıcı konusunda ben de her zaman büyük satıcıdan alma taraftarıyım. Nitro 16'yı satan T****rya satıcısının Şikayetvar'da geçen hafta açılan Nitro 16 tüketici şikayetini görünce bu modeli o satıcıdan almamak gerektiğini farketmiştim. Nitro 16'nın 4060 versiyonunu HB satıyor ama fiyatı 42k. Hal böyle olunca bu bütçede Victus 16 mantıklı bir tercih.

Bu bütçede bir diğer alternatif ise Lenovo LOQ ama Victus 16 işlemci olarak daha iyi olduğu için LOQ direkt eleniyor. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...2xv00g6tx-pm-HBC00004MP2DA?magaza=Hepsiburada

Son düzenleme:
Ben de bu bütçelerde cihaz arayan birisi olarak HB sattığı için Victus 16'yı tercih ederdim şahsen. Hatta geçen hafta paylaştığınız Victus 16 modelini alacaktım ama iş güç derken fırsat olmayınca yılbaşı sonrası 2k zam gelip fiyatı 30k olmuş. Yinede bu fiyatıyla alınır.

Nitro 16'nın rakiplerine göre üstün yanları ise ekran paneli, metal ağırlıklı kasa ve hava akışı. Bu bütçede bence rakibi yok ama satıcı konusunda ben de her zaman büyük satıcıdan alma taraftarıyım. Nitro 16'yı satan T**norya satıcısının Şikayetvar'da geçen hafta açılan Nitro 16 tüketici şikayetini görünce bu modeli o satıcıdan almamak gerektiğini farketmiştim. Nitro 16'nın 4060 versiyonunu HB satıyor ama fiyatı 42k. Hal böyle olunca bu bütçede Victus 16 mantıklı bir tercih.

Bu bütçede bir diğer alternatif ise Lenovo LOQ ama Victus 16 işlemci olarak daha iyi olduğu için LOQ direkt eleniyor. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...2xv00g6tx-pm-HBC00004MP2DA?magaza=Hepsiburada
Lenovo LOQ modeli dediğiniz gibi işlemci olarak Victus'un çok gerisinde gibi duruyor. Bu yüzden elemek mantıklı. Benim bu gidişle tercihim HP Victus olacak gibi duruyor. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra önüme aklımı çelebilecek bir cihaz çıkmazsa siparişi geçerim. Her an zam gelmesi olası çünkü.

Victus'u ben de gördüm; ama HP Victus alınır mı? Bir zaman HP'den koşarak kaçın deniyordu; ama o dönem geçti sanırım?
Ayrıca yazıldığına göre ekran kartı 115 (veya kullanıcıların yazdığına göre 120 watt) watt'mış, bu iyi. Sadece 512 çıkartılıp 1TB SSD ve M2 disk takılmalı.

Victus'u ben de gördüm; ama HP Victus alınır mı? Bir zaman HP'den koşarak kaçın deniyordu; ama o dönem geçti sanırım?
Ayrıca yazıldığına göre ekran kartı 115 (veya kullanıcıların yazdığına göre 120 watt) watt'mış, bu iyi. Sadece 512 çıkartılıp 1TB SSD ve M2 disk takılmalı.
Araştırmalarım sonucu ne yazık ki cihazdan soğudum. Ekran parlaklığı yeterli değilmiş ve panel kalitesi çokta iyi değilmiş. Üstüne üstlük ikinci SSD slotu yok. Kasa kalitesinin de sınıfta kaldığını söyleyenler var. Tercihim Acer nitro 16 tarafına doğru kaymaya başladı.

Geri
Yukarı