Bilgisayar mühendisliği için bilgisayar önerisi

sevvval

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği okuyorum bu sene başladım. 40-50bine kadar bütçem var. Fazla oyun oynamam ama ileride oyun bölümüne de yonelebilirim. Bundan dolayı alacağım bilgisayar ekran kartlı mi olmalı yoksa ekran kartsız da idare edilebilir mi? Ve önereceğiniz model var mıdır mesela Huawei Matebook i9 13900H nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam kendi kullandığım laptopu öneririm bütçe dışında birkaç bin TL fakat rahatlıkla 5-10 sene götürebilecek laptop (Monster Tulpar T7 v26.1.5) bende yazılım okuyorum gayet yeterli olacaktır sizin için.

Ekran kartsız kodlama yapabilirsiniz ama grafik isteyen programlar kullanma ihtimaliniz de var. Dediğiniz cihaz iyidir. Bu bütçede olan Macbook dışında harici kartlı olarak buna bakabilirsiniz

Merhaba hocam kendi kullandığım laptopu öneririm bütçe dışında birkaç bin TL fakat rahatlıkla 5-10 sene götürebilecek laptop (Monster Tulpar T7 v26.1.5) bende yazılım okuyorum gayet yeterli olacaktır sizin için.
Ekran kartlı daha mı iyidir diyorsunuz yani

Ekran kartsız kodlama yapabilirsiniz ama grafik isteyen programlar kullanma ihtimaliniz de var. Dediğiniz cihaz iyidir. Bu bütçede olan Macbook dışında harici kartlı olarak buna bakabilirsiniz

Grafik isteyen programları kaldırmaz mi benim dediğim bilgisayar

Ekran kartlı daha mı iyidir diyorsunuz yani.

Grafik isteyen programları kaldırmaz mi benim dediğim bilgisayar.

Evet ama eğer oyun oynamazsaniz MacBook daha iyi bir tercih olabilir aslında benim kullandığım laptop yaklaşık 3 4 kilo ve 5 cm yüksekliği var taşımak zor oluyor MacBook yaklaşık 1 kilo ve yüksekliği 1 2 cm ondan dolayı o da tavsiye edilebilir.

Evet ama eğer oyun oynamazsaniz MacBook daha iyi bir tercih olabilir aslında benim kullandığım laptop yaklaşık 3 4 kilo ve 5 cm yüksekliği var taşımak zor oluyor MacBook yaklaşık 1 kilo ve yüksekliği 1 2 cm ondan dolayı o da tavsiye edilebilir.
Peki ram ve SSD kapasitesi olarak ne önerirsiniz

İş yapar ama daha rahat çalışır harici kart varsa.
Anladım peki ram ve SSD kaç olmalı sizce

Geri
Yukarı