Bilgisayar mühendisliği için bilgisayar önerisi

MacBook tavsiyemdir şahsen 15-16 aydır kullanıyorum, bir sene sırtımda 3 kilo laptop + 500 gram adaptör taşıdıktan sonra ilaç gibi geldi ve şarjının uzun süre gitmesi de çok büyük bir artı.

Araştırmak gerek.
Macbook lar da Ramler normal ramlerden iyi çalışıyor ama ssd size kalmış.
Aslında bakarsanız hiç bir bilgim yok ne SSD ne ram hakkında. En iyisi önce gidip biraz araştırma yapmak

MacBook tavsiyemdir şahsen 15-16 aydır kullanıyorum, bir sene sırtımda 3 kilo laptop + 500 gram adaptör taşıdıktan sonra ilaç gibi geldi ve şarjının uzun süre gitmesi de çok büyük bir artı.
Ram ve SSD kısmı çok önemli mi çünkü yüksek olanlarına bütçem yetmez

Aslında bakarsanız hiçbir bilgim yok ne SSD ne RAM hakkında. En iyisi önce gidip biraz araştırma yapmak.

RAM ve SSD kısmı çok önemli mi çünkü yüksek olanlarına bütçem yetmez.

M2 MacBook'larda 256 GB SSD versiyonları diğerlerine göre daha yavaş ancak bilgisayar mühendisliğinde yüksek boyutlu veri aktarma ya da render gibi işler olmadığı için ben herhangi bir eksisini görmedim. RAM kısmına gelince ben 16 GB versiyonundan aldım ve kesinlikle 16 GB tavsiye ederim, sürekli multitasking yaptığımız için çok rahat 12 GB kullanım görüyorum genelde. Ek olarak Apple slicon chipsetlerinde sonradan RAM ve SSD yükseltmesi yapılmadığı için alırken iyi düşünmenizi ve geleceğe yönelik almanızı tavsiye ederim.

M2 MacBook'larda 256 GB SSD versiyonları diğerlerine göre daha yavaş ancak bilgisayar mühendisliğinde yüksek boyutlu veri aktarma ya da render gibi işler olmadığı için ben herhangi bir eksisini görmedim. RAM kısmına gelince ben 16 GB versiyonundan aldım ve kesinlikle 16 GB tavsiye ederim, sürekli multitasking yaptığımız için çok rahat 12 GB kullanım görüyorum genelde. Ek olarak Apple slicon chipsetlerinde sonradan RAM ve SSD yükseltmesi yapılmadığı için alırken iyi düşünmenizi ve geleceğe yönelik almanızı tavsiye ederim.
Anladım o zaman macbooktan biraz vazgecmeliyim gibi. Ekran kartsız ama 1T SSD 16GB ram i9 alsam o nasıl olur? İlk sene için Java eclipse kullanılıyormuş ama ilerdeki senelerde hangi programlar kullanılır onu bilemiyorum tam.

Yeni konular

Geri
Yukarı