Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
17000

Göktuğ Berke

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene bilgisayar mühendisliğine başlıyorum ve laptop araştırmaktan kafayı yiyeceğim artık. Yazılımla işim çok olacak gibi duruyor ve bunun yanı sıra oyun oynamak da istiyorum. Öyle mükemmelliyetçi biri değilim yani en yüksek ayarlarda çok ısınmayan veya yüksek FPS gibi derdim yok ama almışken iyisinden almak istiyorum. Bütçem 17 k ya kadar çıkıyı daha fazlası sıkıntı olur. Benim aklımda alttaki laptoplar var ama bilenler kronik sorunları neler servis hizmetleri neler veya artıları eksileri neler yazabilir mi? Araştırırken başta Excalibur düşündüm ama düşünmez olaydım 1 tane olumlu yorum görmedim vazgeçtim. Monster'a da çok fazla kronik sorunlu diyenler var o yüzden MSI, ASUS ve Lenovo'ya yöneldim Acer Nitro da öneriliyor ama hangilerinde kronik problem yok bilmiyorum bilenler yazabilir mi? Aklımdakiler;
Lenovo Ideapad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, FreeDOS, 82K200JXTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

MSI GF63 Thin 11UC-617XTR i5-11400H 8 GB 512 GB SSD RTX3050 15.6" Free Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...agaza=teknobilisim&url_src=and-product-detail
Özellikle bu 3Ü iyi gibi düşünüyorum sizin düşünceleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo ve Asus'ta GTX1650 var alınmaz. MSI'ın bu modelini önermiyorum.

Bunu alın. Pişman olmazsınız.

2. El MacBook düşünebilirsiniz.

Hocam MacBook hiç kullanmadım ve Apple sistemine uzağım o yüzden onlara hiç bakmadım. Yine de teşekkürler öneri için

Lenovo ve Asus'ta GTX1650 var alınmaz. MSI'ın bu modelini önermiyorum.

Bunu alın. Pişman olmazsınız.
Güzele benziyor düşüneyim :)

Geri
Yukarı