Bilgisayar mühendisliği için macOS mu Windows mu?

Geliştirdiğin alana göre seçim yapmalısın. Swift geliştireceksen macOS, C gibi dilleri geliştireceksen Windows.
Hocam açıkçası yazılım alanıyla esas olarak ilgilenmiyorum sadece ders içeriğime göre phyton,web programlama dilleri üzerinde çalışırım. Kullanacağım program SQL olabilir macOSta çok stabil çalışmadığını duymuştum.

Hocam açıkçası yazılım alanıyla esas olarak ilgilenmiyorum sadece ders içeriğime göre Python, web programlama dilleri üzerinde çalışırım. Kullanacağım program SQL olabilir MacOS'ta çok stabil çalışmadığını duymuştum.

Hocam o zaman Windows kullanın. Windows geliştiriciler için daha işlevi yüksek.

Windows kurabilen var ancak pek sağlıklı çalışmıyor, zaten macOS varken pek ihtiyaç duyacağınızı sanmam.

Macbook derim ama yeni modelleri bekleyin.
şuan ki kullandığım bilgisayarım windows ve sanallaştırma uygulamasıyla linuxu çok rahat bir şekilde kurup kullanabiliyordum. M1 işlemcileri sanallaştırmayı desteklemiyor diye biliyorum. Linuxu windowsta olduğu gibi rahat,stabil, zahmetsiz kullanabilirmiyim en büyük endişem bu
Hocam o zaman Windows kullanın. Windows geliştiriciler için daha işlevi yüksek
Dediğinize katılıyorum senelerdir gelen bir windows alışkanlığıda var ancak macın sunduğu rahatlık, batarya performansı ve apple kalitesi düşündürüyor. Eğer windowsta stabil bir şekilde yaptığım işleri (SQL performansı, linux kurulumu gibi) macOStada yapabilceksem tercihimi appleden yana kullanacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı