Bilgisayar Mühendisliği mi Mekatronik mi?

totoco

Decapat
10. sınıf öğrencisiyim yıllardır bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama son zamanlarda mekatronikte ilgimi çekmeye başladı. Biraz erken ama bence şuan bilgisayar mühendisliği için 1 programlama dili bilmem gerekir ama o da yok. İki mesleğinde tam ne yaptığını ne ile uğraştığını yazabilir misiniz?

10. sınıf öğrencisiyim yıllardır bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama son zamanlarda mekatronikte ilgimi çekmeye başladı. Biraz erken ama bence şu an bilgisayar mühendisliği için 1 programlama dili bilmem gerekir ama o da yok. İki mesleğinde tam ne yaptığını ne ile uğraştığını yazabilir misiniz?

Hayatının hatalarından birini yapmadan önce sana tavsiyem kardeşim bir mekatronik mühendisliği 3. sınıf öğrencisi olarak mekatronik mühendisliği seçerek çok ama çok pişmanım nerede hangi üniversite de olursan ol makine elektrik elektronik derslerinin en baba ana dal dersleri ile yüzleşeceksin her şeyi görüp anlayıp hiçbir şeye tam hakim olamayacaksın, hiçbir alanda uzmanlaşamayacaksın derslerin ağırlığından kafanı kaldıramayacaksın. Tüm bölüm çok pişmanıž her gün neredeyse keşke yazmasaydık bilgisayar veya yazılım okusaydık diyoruz. Şu aklıma tercih zamanı olsaydı kesinlikle yazılım ve bilgisayar hariç başka bir bölüm yazmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı