Bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği Türkçe okunur mu?

ACExACE

Hectopat
Bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği Türkçe okunur mu?
Not eğer İngilizce gelmezse Türkçe tercihler de yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer üniversite okurken İngilizce de öğreneceksen sıkıntısı yok ama ingilizceyi savsaklamayacaksın.

Asla okunmaz. Ornek vereyim. Ben Bilgisayar Olimpiyatlarina hazırladığım dönemde Türkçe kaynak bulamadım. Ciddi ciddi 0 Türkçe kaynak vardı hep yabancilardan dinleyip okudum. Şimdi universitede Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve durum ayni. Turkce kaynaklar kısıtlı ve yazılımda cogu sorununu cozmek icin yabancı forumlara girmen lazım. Zorunda kalırsan belki ama cok sıkıntı cekersin.

Asla okunmaz. Ornek vereyim. Ben bilgisayar olimpiyatlarina hazırladığım dönemde Türkçe kaynak bulamadım. Ciddi ciddi 0 Türkçe kaynak vardı hep yabancilardan dinleyip okudum. Şimdi universitede bilgisayar mühendisliği okuyorum ve durum ayni. Türkçe kaynaklar kısıtlı ve yazılımda cogu sorununu cozmek icin yabancı forumlara girmen lazım. Zorunda kalırsan belki ama cok sıkıntı cekersin.

Hocam çocuğun ingilizcesi iyi ise ama puanı İngilizce bölüm tutmuyorsa büyük bir problem olmaz.

Eğer üniversite okurken İngilizce de öğreneceksen sıkıntısı yok ama ingilizceyi savsaklamayacaksın.

Asla okunmaz. Ornek vereyim. Ben bilgisayar olimpiyatlarina hazırladığım dönemde Türkçe kaynak bulamadım. Ciddi ciddi 0 Türkçe kaynak vardı hep yabancilardan dinleyip okudum. Şimdi universitede bilgisayar mühendisliği okuyorum ve durum ayni. Türkçe kaynaklar kısıtlı ve yazılımda cogu sorununu cozmek icin yabancı forumlara girmen lazım. Zorunda kalırsan belki ama cok sıkıntı cekersin.

Hocam çocuğun ingilizcesi iyi ise ama puanı İngilizce bölüm tutmuyorsa büyük bir problem olmaz.

Peki hocam iyi üniversite Türkçe mi kötü üniversite İngilizce mi daha mantıklı?
Not ingilizceyi eğer Türkçe okursam kesinlikle kendim halledeceğim.

Peki hocam iyi üniversite Türkçe mi kötü üniversite İngilizce mi daha mantıklı?
Not ingilizceyi eğer Türkçe okursam kesinlikle kendim halledeceğim.

İyi üniversite Türkçe. İngilizceni sen kendin geliştirebilirsin, okulun adı, okulun hocaları daha önemli. Bende Türkçe bilgisayar mühendisliği okuyorum ingilizceyi kendim çalışıyorum ve bir sorun yok yani. Abartılacak kadar İngilizce bilmene bile gerek yok. Bir ton translate vs çeviri var bir sorunla karşılaşsan en kötü çevirip Google'da aratabilirsin. O yüzden kafan da bir soru kalmasın gönül rahatlığı ile okuyabilirsin.

İyi üniversite Türkçe. İngilizceni sen kendin geliştirebilirsin, okulun adı, okulun hocaları daha önemli. Bende Türkçe bilgisayar mühendisliği okuyorum ingilizceyi kendim çalışıyorum ve bir sorun yok yani. Abartılacak kadar İngilizce bilmene bile gerek yok. Bir ton translate vs çeviri var bir sorunla karşılaşsan en kötü çevirip Google'da aratabilirsin. O yüzden kafan da bir soru kalmasın gönül rahatlığı ile okuyabilirsin.

Hocam hangi üniversite paylaşmak isterseniz söyler misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı