Bilgisayar Mühendisliğinde iş imkanı nasıldır

Hangi üniversitede Bilgisayar Mühendisliği okudunuz? YKS sınavında kaç bin sıralama yapmıştınız?
YKS sanırım ÖSS oluyor. Sıralamamı hatırlamıyorum ama Ege Bilgisayar Mühendisliği tutan puanla burssuz olarak Bilkent'e gittim. Pişman değilim, ücretleri ödemek için gece gündüz çalışmak zorunda kaldım ama bana epey şey kattı.

Son düzenleme:
YKS sanırım ÖSS oluyor. Sıralamamı hatırlamıyorum ama Ege Bilgisayar Mühendisliği tutan puanla burssuz olarak Bilkent'e gittim. Pişman değilim, ücretleri ödemek için gece gündüz çalışmak zorunda kaldım ama bana epey şey kattı.
İfade yasağım olduğu için mesajı beğenemiyorum, kusura bakmayın. Rochester üniversitesinde yüksek lisans mı yaptınız?

Rochester üniversitesinde yüksek lisans mı yaptınız?
Değişim öğrencisi olarak gittim. Hem lise hem üniversitede hem okula gidip hem para kazanmak zorunda kalmak yorucuydu. Bırak yüksek lisansı, 1 dönem okul uzasa bırakırdım. O derece bunaldım.

İfade yasağım olduğu için mesajı beğenemiyorum.
Beğeni atmana gerek yok zaten. Bu forumda şu beğenilerin kaldırılması için en çok uğraşan birkaç üyeden biriydim.

Son düzenleme:
Bahsettiğim istenen kişi konumuna gelip rahat bir hayat yaşa da, gerekirse 50 sayfa yazarım önemli değil. Ben hayatımı kurtardım artık, şimdi birilerine bunun için yardımcı olabilirsem memnun olurum.

Bir de ekleyeyim; üniversitedeyken her şeyi erteleme kafasına giriyor çoğu kişi, sen o hatayı yapma. Bu forumda çok sevdiğim bir kardeşim var, "baş harfi" @SypeR... :D ona daha üniversiteye başlarken kendi bölümü için iyi düzeyde Almanca öğrenmesini önerdim. Hep daha vakit var, bu yıl olmazsa seneye diye diye üniversite bitti. Bir konuda kendini geliştirmek istiyorsan uygun zaman hep o andır, erteleme ve aklına geldiği gibi yapmak için adımını at.

3 yıl önce 29 yaşındayken 3. yabancı dil olarak Fransızca öğrenmeye başlamıştım, forumdan epey kişi o dönemimi bilir. Şimdi 32 yaşındayım ve bu 3. yabancı dilin de çok faydasını gördüm. O dönemde etrafımdaki çoğu kişi bu yaşında elinde defter kalemle derse mi gideceksin diye dalga geçmişti, sadece 6 ay sonra Fransa'dan gelirimi %40 yükselten bir iş anlaşması yapınca sustular.

Artık darısı benim başıma abi :D

Hocam, bilgisayar mühendisliğinden mezun olan bir kişinin işsiz kalması çok saçma bir durum olmaktadır. Tabi, bu bölüme girmeden önce veya girdikten sonra ders çalışmak dışında bir şey yapmazsanız işsiz kalırsınız fakat bu çok düşük bir ihtimal çünkü bahsettiğiniz okul gerçek anlamda bireylere çok iyi imkânlar sunmakta. O işsiz kalan insanlar genelde- maalesef- sadece ders çalışıyor, hepsi bu. Benim kuzenim orada makine mühendisliği okudu ve buna rağmen bilgisayar hakkında da pek çok bilgiye sahip. O hem akademik başarıya sahip birisiydi hem de girdiği bölümde gerçek anlamda çok iyi ilerleme kat etmişti ve şu an iyi bir şekilde yaşamakta.
Kısacası, iş imkanı fazla olan ancak gerçekten bireysel ilerlemeyi gerektiren bir bölüm. Bu soruyu @Yararsız Üye hocam çok iyi bir şekilde cevaplamış...

Geri
Yukarı