Bilgisayar mühendisliğinden yazılım mühendisliğine geçilir mi?

Musa BEYTEKİN

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar İnönü Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. İnönü Üniversitesi'ni pek sevmedim. 7 dersimizin 5 tanesi donanım üzerine.
Bölümdeki donanım derslerini hiç sevmiyorum.

Bilgisayar ile yazılım mühendisliği yüzde doksan aynı dediler bende gurbet zordur deyip memleketimde ki üniversitede bilgisayar mühendisliği seçtim.

YKS sıralamasında 97 bindeyim.

Ve 2 senedir bazı sıkıntılardan dolayı pek çalışmadım.

Devlet işlerinde çalışmayacağım. Özel şirketlerde güzel bir kariyer hedefim var.

Bu yüzden diploma yetmiyor. İyi bir eğitimde lazım. KTÜ yazılım mühendisliğine başlamak istiyorum fakat bazı sorunlar var.

Şu an bilgisayar mühendisliğinde 2. sınıftayım.
Yazılıma geçersem 2 sene geç okulu bitireceğim.
Ailemle de bazı manevî problemlerimiz var.
Yatay geçiş ile başka bir üniversitede bilgisayar mühendisliğine devam etmek istediğimde babam bana başka bir yerde okumanın faydası olmadığıni gerek olmadığını söyledi. Eğer gidersem bana maddi destek vermeyeceğini söyledi.
Yazılım için ayni şeyi söylemedi ama.

Tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maddi destek olmadan okumak çok zor eğer dediğinde ciddiyse. Uğraşma diye gözünü korkutma amaçlı dediyse onu bilmem.

Sen bilirsin. Eğer memnun değilsen okumak zorunda değilsin. Ama 3 ve 4. sınıflarda donanım ağırlıklı değildir bence. Bol bol seçmeli ders vardır oralardan yazılımla ilgili olanları seçebilirsin.

Geri
Yukarı