Bilgisayar nasıl güvenli kullanılır?

hayat sıkıcı

Hectopat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım ve Windows 11'e geçeceğim bundan sonra bilgisayarımı güvenli ve en hızlı şekilde kullanmak istiyorum. Nasıl en iyi şekilde kullanabilirim?

Arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım ve Windows 11'e geçeceğim bundan sonra bilgisayarımı güvenli ve en hızlı şekilde kullanmak istiyorum. Nasıl en iyi şekilde kullanabilirim?

Torrent'ten uzak durun her gördüğünüz Türkçe yamaya atlamayın her linke tıklamayın Defender'ı kapatmayın yeterli olur.

Önünüze gelene tıklamamak bile yeterli olabiliyor. Bir şey yaparken iki kere düşünün.

Guvenliden kastınız virüsler ise ona tek çare antivirüs programları ancak bu programların çoğu şeyi virus algılama sorunu var. Bu yüzden bunlarla uğraşmamak adına tehlikeli dosyaları indirmemek daha kolay bir çözüm olur.

Hiz konusundaysa bilgisayarınızın donanımıni yüskeltebilirsiniz.

Exe dosyalarını indirirken dikkatli ol. Oyun oynuyorsan Malwarebytes, oynamıyorsan Kaspersky yükle. Kaspersky + Hitman da yapabilirsin. Windows Defender'ı kapatma. Windows'un güvenlik kısmında ki uygulama denetimi, fidye yazılım tarzı koruma özelliklerini aç.

Exe dosyalarını indirirken dikkatli ol. Oyun oynuyorsan Malwarebytes, oynamıyorsan Kaspersky yükle. Kaspersky + Hitman da yapabilirsin. Windows Defender'ı kapatma. Windows'un güvenlik kısmında ki uygulama denetimi, fidye yazılım tarzı koruma özelliklerini aç.

Hocam peki ESET güvenilir mi yani korur mu bilgisayarı?

Her şeyi indirmemek veya her linke tıklamamak yeterli olucaktır. Derseniz ki ben tıklarım o anın kararıyla filan, onun için de sağlam bir antivirüs kurabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı