Bilgisayar nasıl hızlandırılır?

Promos

Hectopat
Arkadaşlar SSD ya da RAM takviyesi olmaz ailem yapmıyor. Bilgisayarın var şükret dedikleri için unlost FPS arttırma ve bazı YouTuber'ların ayarlarını yaptım. Chrome hızlandı biraz ama Roblox bile açamıyorum. Aileme diyorum kızıyor banka mıyım ben dedi annem daha demin. 7 yıllık üstelik 4 GB RAM 1600MHz 2 çekirdek nihai performansta 2.7 GHz oldu 4 iş parçacığı ekran kartı GT940M ama bu parçalar 7 yıllık. Hiç bakım yapılmadı sadece 2 ay önce klavye ve kasa değiştirildi çok kötü olduğu için. Performansı kötü dedim tamir ettirdik diyorlar. Format attım FPS odaklı ayarlar yaptım ama sonuç Roblox bile açılmıyor. Sizce ne yapmalıyım para vermeden.

Sana "Windows + R yap, temp yaz temizle" gibi gereksiz bilgiler vererek boşuna oyalamak istemiyorum. Bu yüzden dürüst olayım, donanım değiştirmeden yazılımsal olarak hızlandıramazsın.

Eğer çok gereksiz uygulama veya dosyan olduğunu düşünüyorsan format atabilirsin, bunun dışında yapılabilecek pek bir şey yok.

GT940m dizüstü için değil mi?

2 ay önce klavye ve kasa değiştirildi.

Roblox'min sistem gereksimlerini rahat karşılıyorsunuz. Açmanız lazım. Driver güncelleme yaptınız mı? Açamıyorsanız nasıl bir hata alıyorsun?

Roblox minimum sistem gereksinimleri​

• İşlemci: Intel 2.4 GHz Dual Core ( çift çekirdek )
  • İşletim sistemi (OS): Windows 95, Vista, XP, 7, 8, 10 ( 32-64 Bit )
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce FX 5500 ya da ATI Radeon 9500 veya Intel GMA 3100.
  • Bellek: 1 GB RAM.
  • Depolama: 1 GB sabit disk alanı.
  • Ses kartı: Evet.

Roblox önerilen sistem gereksinimleri​

• Ekran kartı: ATI 7950, NVIDIA GTX 660 ya da DirectX 11 destekli ekran kartı.
  • İşletim sistemi (OS): Windows 10 ( 32-64 Bit )
  • Bellek: 4 GB RAM.
  • Depolama: 3 GB sabit disk alanı.
  • Ses kartı: Evet.

Windows 8.1 kullamabilirsin. Windows 10'a göre daha iyi performans verecektir.

Sana "Windows + r yap, temp yaz temizle" gibi gereksiz bilgiler vererek boşuna oyalamak istemiyorum. Bu yüzden dürüst olayım, donanım değiştirmeden yazılımsal olarak hızlandıramazsın.

Eğer çok gereksiz uygulama veya dosyan olduğunu düşünüyorsan format atabilirsin, bunun dışında yapılabilecek pek bir şey yok.

Hepsini sildim hepsi gerekli program sağ tık yapınca PC donuyor yani.

Dostum yaşın kaç bilmiyorum ama çalışabilecek yaştaysan çalışıp ailenin eline bakmadan kendin yeni bir bilgisayar almanı tavsiye ederim. Belli ki ailenin durumu yok.

Çalışamam bu arada ailemin durumu iyi babam akademisyen ve geçende 30 bin TL'lik mobilya aldılar ben ondan önce de söylüyordum.

Windows 8.1 kullamabilirsin. Windows 10'a göre daha iyi performans verecektir.

8.1 çok çirkin geldi Windows 10'a geçtim bu arada SSD yok.

GT940m dizüstü için değil mi?

Roblox'min sistem gereksimlerini rahat karşılıyorsunuz. Açmanız lazım. Driver güncelleme yaptınız mı? Açamıyorsanız nasıl bir hata alıyorsun?

Driver güncelledim diğerleri Windows 11 için Roblox açılıyor ama çok yavaş FPS açıyorum 30 40 FPS.

Hepsini sildim hepsi gerekli program sağ tık yapınca PC donuyor yani.

Çalışamam bu arada ailemin durumu iyi babam akademisyen ve geçende 30 bin TL'lik mobilya aldılar ben ondan önce de söylüyordum.

8.1 çok çirkin geldi Windows 10'a geçtim bu arada SSD yok.

Windows 10 ile 8.1'in görüntü olarak çok bir farkı yok. SSD olmadan Windows 10'da oyun oynamayı denemeniz ve performans istemeniz garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı