Bilgisayar nasıl temizlenir?

Pmagnet

Hectopat
Bilgisayarım daha yeni ve hiç temizlemedim. Bana detaylı bir şekilde ne ile temizleyebileceğimi anlatacak biri varsa şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarım masaüstü.

Bilgisayarım daha yeni ve hiç temizlemedim. Bana detaylı bir şekilde ne ile temizleyebileceğimi anlatacak biri varsa şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarım masaüstü.

İşlemci fanını çıkartın ve muslukta yıkayın kurumasını bekleyip takın.

Ekran kartı fanını aynı şekilde yapın.

Varsa kasa fanlarınızı temizleyin ardından anakart ve PSU dahil her parçayı çıkarıp balkonda saç kurutma makinesi ile tozları alın.

PSU fanı temizlemeyi ise önermem tehlikeli.

Varsa kasa fanlarınızı temizleyin ardından anakart ve PSU dahil her parçayı çıkarıp balkonda saç kurutma makinesi ile tozları alın.

İşlemci fanı muslukta yıkanıyor muymuş ya?

Hocam öncelikle kapağı sökün. Bulabilirseniz hava üfleyici ile önce hava üfleyip tozları dağıtın. Daha sonra işlemci soğutucusun söküp, oraları da temizleyin. Termal macunu yenileyin. Çıkardığınız soğutucuya da hava üfleyin, fakat çok hızlı döndürmeyin fanları. Çünkü statik elektrik depolanabilir. Bu da sisteme zarar verir.

Daha sonra ekran kartının fanlarına da aynı işlemi yapabilirsiniz. Kasa da varsa eğer, toz filtrelerini de temizleyin. Kasanın arka kapağını açıp, oraya da hava üfleyin.

Bellekleri yerinden çıkartıp, bellek kısımlarını diş fırçası ile temizleyin, daha sonra silgi ile silip tekrar bellekleri yerine takın.

Aklıma gelenler bunlar.

İşlemci fanını 4 tarafından eşit şekilde çıkarın işlemciye değen macun gibi kısımları ellemeyin RAM'lerin bir tozunu alın sonra ekran kartını alın tozlarını temizleyin en son kasaya yavaş bir şekilde soğuk fön vurun.

Sen sabah bana kızgın atıyordun fanları çıkarıyorsun ne kadar komik. Bilmediğin konularda yorum yapma arkadaşı maddi zarara sokacaksın. Kasaya hortum tut dememişsin bir tek.

Sen sabah bana kızgın atıyordun fanları çıkarıyorsun ne kadar komik. Bilmediğin konularda yorum yapma arkadaşı maddi zarara sokacaksın. Kasaya hortum tut dememişsin bir tek.

Bilip bilmeden konuşma yanlış yorumlar yapma 3 ayda bir işlemci ve ekran kartı fanımı yıkayıp macun yeniliyorum bir zararı da yok. Anlamadığım şu hiç elektronik parçası olmayan plastik bir fan yıkanınca sistem mi bozulacakmış.

Geri
Yukarı