Bilgisayar Nasıl Test Edilir?

Atakan Akyol

Hectopat
Daha fazla  
Herkese öncelikle selamlar. Yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Gerekli araştırmaları yaptım ve istediğim parçaları kararlaştırdım. Size sormak istediğim, kasa elime geçtiğinde ne gibi testler yapmam gerekiyor? Parçaların arızalı olup olmadıklarını nasıl anlarım? Yani kısacası nasıl sorunsuz bir kasa olduğuna kanaat getirebilirim? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim? Ha birde gereken cevabı aldığım zaman konunun başına nasıl [ÇÖZÜLDÜ] yazabilirim? Başınızı ağrıttım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ben inventus'tan aldım, test hizmeti de içindeydi; hiç sormadım da hangi programları kullanıp ne yapıyorsunuz da sistemi test ediyorsunuz diye :D
Ama merak ettim bakın siz sorunca yine.
Eski laptopum Monster'dı. Bir problem vardı bi türlü çözemediğim, takılma donma vs. Ya Ram'ler, ya HDD'ydi. Götürdüm Fokus Bilgisayara, 10dk içinde hemen aradı, HDD bozulmuş değişelim mi dedi. :) Bir test araçları var sanırım teknik servislerin.

İşlemci sıcaklığı için Prime 95, Ekran kartı Benchmark için Heaven Benchmark kullanabilirsin. Parçalar için üzerine iyice bak, aldığım Asus anakartta lekeler vardı ve zar zor değiştirebilmiştim. Çözüldü kısmı ise sen sorununu çözdüysen yöneticiler yazabiliyor diye biliyorum.

Herkese öncelikle selamlar. Yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Gerekli araştırmaları yaptım ve istediğim parçaları kararlaştırdım. Size sormak istediğim, kasa elime geçtiğinde ne gibi testler yapmam gerekiyor? Parçaların arızalı olup olmadıklarını nasıl anlarım? Yani kısacası nasıl sorunsuz bir kasa olduğuna kanaat getirebilirim? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim? Ha birde gereken cevabı aldığım zaman konunun başına nasıl [ÇÖZÜLDÜ] yazabilirim? Başınızı ağrıttım kusura bakmayın.
0 bir bilgisayar toplayacaksanız bir sorun olucağını düşünmüyorum fakat ille de test yapacağım diyorsan işletim sistemini kur ve cinemark, prime 95, aida64 gibi programlarla testler yapabilirsin. İnternette envayi çeşit test programı var. İstediğini denemekte özgürsün.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı