Bilgisayar NVMe'den sonra hala hızlı açılmıyor

dewilboyz

Kilopat
Merhaba. Normalde hard disk kullanıyordum. 1 hafta önce Corsair Force MP600 SSD aldım. Bilgisayarın açılmasında kapanmasında uygulamaların yüklenmesinde çok büyük bir hızlanma oldu fakat bilgisayar hala 30-35 saniyede açılıyor. İnternet üzerinden bakarak bir sürü ayar yaptım neredeyse tamamını ama hiçbir farklılık olmadı. Videolarda insanların bilgisayarı 9-10 saniyede açılıyor benimki neden 30 saniye üzerinde anlamış değilim.

Anakart: ROG STRIX B450-F Gaming.
SSD: Corsair Force MP 600.
RAM: 32 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Normalde hard disk kullanıyordum. 1 hafta önce Corsair Force MP600 SSD aldım. Bilgisayarın açılmasında kapanmasında uygulamaların yüklenmesinde çok büyük bir hızlanma oldu fakat bilgisayar hala 30-35 saniyede açılıyor. İnternet üzerinden bakarak bir sürü ayar yaptım neredeyse tamamını ama hiçbir farklılık olmadı. Videolarda insanların bilgisayarı 9-10 saniyede açılıyor benimki neden 30 saniye üzerinde anlamış değilim.

Windows nereye kurulu hocam?

İşlemci düşük kalıyor olabilir. Bir de Windows SSD'ye kurulu değilse yapması normaldir.

Görev yöneticisinde başlangıç sekmesindeki kullanmadığınız tüm uygulamaları devre dışı bırakın. Ek olarak BIOS menüsünde Fast Boot kısmı açıksa kapatın, kapalıysa açarak deneyin.

Vallahi ben de anlamış değilim hocam YouTube'dan bakarak bir sürü ayar yaptım ama hala değişmedi.

Acaba SSD arızalı olabilir mi bir test yapın isterseniz. Ya da arkadaşın dediği gibi BIOS'tan denemek lazım. Ve son olarak da Windows'u baştan kurun diyebileceğim. Aklıma bu 3 çözüm geldi sadece.

Görev yöneticisinde başlangıç sekmesindeki kullanmadığınız tüm uygulamaları devre dışı bırakın. Ek olarak BIOS menüsünde Fast boot kısmı açıksa kapatın, kapalıysa açarak deneyin.

Yaptım hocam sonuç aynı 34 saniyede açılıyor.
Acaba SSD arızalı olabilir mi bir test yapın isterseniz. Ya da arkadaşın dediği gibi BIOS'tan denemek lazım. Ve son olarak da Windows'u baştan kurun diyebileceğim. Aklıma bu 3 çözüm geldi sadece.

Sonuçlar bu şekilde

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-03 120427.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-03 120427.png
    41 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı