Bilgisayar odayı ısıtıyor

berkcs

Centipat
Ön arka ve yan panelinde olmak üzere 3 adet fanlı bir kasam var, yönlerinde de sıkıntı yok, kasa sıcaklığı da fazla değil, işlemci 37 derece civarı ekran kartı da 39 derece civarında geziyor boştayken, oyunlarda da fazla ısınmıyor fakat boşta olsa bile odayı çok ısıtıyor, kasanın altına 1, üstüne 2 fan eklemek ve halihazırda olan fanları ses yaptığından dolayı değiştirmek istiyorum, acaba o şekilde bu sorun düzelir mi veya nasıl hallederiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam senin yanlışın var öyle bir ısı yayamaz şu an ekran kartım 40 derece odayı falan ısıtmıyor parmağımı radyatör yakınına getirince ısıyı hissediyorum anca.
Hocam bak ısıtıyor diyorum soru sormuşum yanlışın var diyorsun ısıtıyor işte bunu defalarca ölçtüm,seninki ısıtmıyor diye benimki de mi ısıtmayacak nasıl bir mantık

Ya arkadaş söylediğinde bir mantık yok ki. Kendi soğuk olan cihaz odayı nasıl ısıtsın? Sen hiç kendi soğuk olup evi ısıtan soba veya kalorifer gördün mü?

Ben de onu diyecektim cihaz iyi sorun odada, bence cevabı PC değil iç tasarım/mimari forumlarında aramak lazım 😅
4 farklı evde denedim mimari diyeceksen,4ünde de ısıttı ve 50m2 odayı bile ısıtıyor
Ya arkadaş söylediğinde bir mantık yok ki. Kendi soğuk olan cihaz odayı nasıl ısıtsın? Sen hiç kendi soğuk olup evi ısıtan soba veya kalorifer gördün mü?
Kalorifer ile pcnin ne mantığı var peki ? Oda PC çalıştığı zaman yanıyor resmen,beyefendi benim odamı benden daha iyi biliyor galiba
Böyle bir sorun yaşıyorum diyorum hayır yaşamıyorsun diyorsun resmen

Geri
Yukarı