Bilgisayar odayı ısıtıyor

berkcs

Centipat
Ön arka ve yan panelinde olmak üzere 3 adet fanlı bir kasam var, yönlerinde de sıkıntı yok, kasa sıcaklığı da fazla değil, işlemci 37 derece civarı ekran kartı da 39 derece civarında geziyor boştayken, oyunlarda da fazla ısınmıyor fakat boşta olsa bile odayı çok ısıtıyor, kasanın altına 1, üstüne 2 fan eklemek ve halihazırda olan fanları ses yaptığından dolayı değiştirmek istiyorum, acaba o şekilde bu sorun düzelir mi veya nasıl hallederiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın soğuk olmasıyla odaya yaydığı ısı arasında doğrudan bir ilişki yok. İyi soğutursanız ısıyı işlemciden tahliye eder, tabii odaya verirsiniz. Fan eklerseniz de toplam ısıda bir fark olmaz, sistem soğur, o ısıya da odaya aktarırsınız.

TDP değeri 80W ise ve o değerde çalışıyorsa, o kadar ısı üretir. TDP düşerse daha az ısı yayar. Kullanımı düşürürseniz, o zaman yaydığı ısıyı azaltırsınız.

Yalnız hissedilecek kadar ısırması şaşırtıcı. Oda çok mu küçük?

Son düzenleme:
Kaloriferi açık unutmussundur kanka, o sıcaklıklar sıcaklık bile değil odayı geçtim kasanın temperli camını ısıtmaz.

Termal macun yenileyin ve kasa tozlarını alın. Kasa tozluyken fan eklemek mantıklı değil :D Link:

Kasayı en geç 3 haftada bir temizliyorum ve termal macun yeni
Kaloriferi açık unutmussundur kanka o sıcaklıklar sıcaklık bile değil odayı geçtim kasanın damperli camını ısıtmaz.
Kardeşim adam gibi birşey sorduk kasa sıcak demiyorum zaten
Cihazın soğuk olmasıyla odaya yaydığı ısı arasında doğrudan bir ilişki yok. İyi soğutursanız ısıyı işlemciden tahliye eder, tabii odaya verirsiniz. Fan eklerseniz de toplam ısıda bir fark olmaz, sistem soğur, o ısıya da odaya aktarırsınız.

TDP değeri 80W ise ve o değerde çalışıyorsa, o kadar ısı üretir. TDP düşerse daha az ısı yayar. Kullanımı düşürürseniz, o zaman yaydığı ısıyı azaltırsınız.

Halnız hissedilecek kadar ısırması şaşırtıcı. Oda çok mu küçük?
Hayır,oda normal boyutta fakat cam da açsam yine kasadan dolayı bir ısınma meydana geliyor

İddiasını daha da ileri taşıdı arkadaş yalnız 😂 Camı açsa bile sıcak yapıyormuş. Kasa değil santral mübarek. Ne diyelim hem bilgisayar hem soba sahibisiniz işte güle güle kullanın.

İddiasını daha da ileri taşıdı arkadaş yalnız 😂 camı açsa bile sıcak yapıyormuş. Kasa değil santral mübarek. Ne diyelim hem bilgisayar hem soba sahibisiniz işte güle güle kullanın.

Seni anlıyorum fakat ısınıyor diyorum hayır ısınmıyor diyorsun amacın ne?

İddiasını daha da ileri taşıdı arkadaş yalnız 😂 camı açsa bile sıcak yapıyormuş. Kasa değil santral mübarek. Ne diyelim hem bilgisayar hem soba sahibisiniz işte güle güle kullanın.

Bir sorun yaşıyorum bunu da iddia olarak nitelendiriyorsun.

Ön arka ve yan panelinde olmak üzere 3 adet fanlı bir kasam var, yönlerinde de sıkıntı yok, kasa sıcaklığı da fazla değil, işlemci 37 derece civarı ekran kartı da 39 derece civarında geziyor boştayken, oyunlarda da fazla ısınmıyor fakat boşta olsa bile odayı çok ısıtıyor, kasanın altına 1, üstüne 2 fan eklemek ve halihazırda olan fanları ses yaptığından dolayı değiştirmek istiyorum, acaba o şekilde bu sorun düzelir mi veya nasıl hallederiz?
Fan ısıyı düşürmez dışarıdaki soğuk havayı içeri vererek sirkülasyon sağlar.

Suç bizde 13 yaşında çocuğun saçma sapan iddialarını ciddiye alıyoruz:) raporlayın geçin.

Kardeşim raporlanacak kişi sensin, sorunumu dile getiriyorum gelmişsin imkansız diyorsun, ısıtıyor işte.

Suç bizde 13 yaşında çocuğun saçma sapan iddialarını ciddiye alıyoruz:) raporlayın geçin.

13 yaşında oldugumu kasanın ısınmasından mı anladın peki kardeşim?

Konudaki arkadaşlar olayın mantığını anlamıyorlar galiba. İşlemci ısısı düşük olabilir gayet normal. Zaten sıcak hava dışarı üflendiği için işlemci sıcaklığı düşük kalıyor. Hala o ısı odayı ısıtmaz diyen mantık kuramayan arkadaşlar var. Benim laptop 60 derecelerde geziyor fakat alev gibi hava üflüyor dışarı. Sıcak havayı tahliye etmese zaten işlemci o kadar serin çalışmaz.

Geri
Yukarı